Liga węgierska - 15. kolejka NB I: Mezőkövesd-Zsóry SE - Diósgyőri VTK 0-1 (0-0)

W meczu 15. kolejki węgierskiej NB I, który rozegrany został 7 grudnia, jedenastka Mezőkövesdu przegrała z Diosgyori VTK 0-1 (0-0). Mecz na Városi Stadion obejrzało 2 656 widzów.

Rui Pedro 89'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 22 starcia drużyna Mezőkövesdu wygrała dziewięć razy i zanotowała osiem porażek oraz pięć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Zsombora Berecza z Mezőkövesdu, a w 33. minucie Andrása Vágiego z drużyny przeciwnej.

Trener Diosgyori VTK wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Patrika Bacsę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Dániel Prosser. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę. Między 58. a 68. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Diosgyori VTK i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Mezőkövesdu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Máté Sajbán, a murawę opuścił László Pekár. W tej samej minucie Dániel Nagy zastąpił Sándora Vajdę. Na pięć minut przed zakończeniem meczu arbiter pokazał kartkę Matii Katancowi z zespołu Mezőkövesdu.

Mimo że drużyna Diosgyori VTK nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 80 ataków oddała tylko jeden celny strzał, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 89. minucie na listę strzelców wpisał się Rui Pedro.

W doliczonej drugiej minucie pojedynku w jedenastce Diosgyori VTK doszło do zmiany. Korbély Kristóf wszedł za Mirka Ivanovskiego.

Dušan Brković
85′ Matija Katanec
Donát Orosz
58′ Róbert Pillár
Kristóf Polgár
Erik Silye
Márk Tamás
14′ Zsombor Berecz
András Krisztian Vági33′
Tamás Cseri
Rui Pedro Couto Ramalho  89′ 59′
Aleksandr Karnitskiy
Bence Iszlai
70′ Dániel Nagy
Florent Hasani
70′ László Pekár
Patrik Bacsa56′ 68′
70′ Sándor Vajda
Kristóf Korbély90′
70′ Máté Mihály Sajbán
Richárd Tibor Zsolnai

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Mezőkövesdu w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Zespół Mezőkövesdu w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Jedenastka Diosgyori VTK w drugiej połowie również wymieniła dwóch graczy.