Liga węgierska - 15. kolejka NB I: Ferencvaros - Puskas Ferenc Akademia 2-2 (2-0)

W spotkaniu 15. kolejki węgierskiej NB I, które rozegrane zostało 8 grudnia, drużyna Ferencvarosu zremisowała z Puskas Ferenc Akademia 2-2 (2-0). Mecz na Groupama Aréna w Budapeszcie obejrzało 8 127 widzów.

E. Henty 51',76'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Jedenastka Ferencvarosu wygrała aż osiem razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko trzy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie po rozpoczęciu sędzia ukarał kartką Yoëlla van Nieffa, piłkarza Puskas Ferenc Akademia.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W siódmej minucie Oleksandr Zubkov dał prowadzenie swojej drużynie.

W dziewiątej minucie kartkę dostał Franck Boli z Ferencvarosu.

W 40. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Oleksandr Zubkov z Ferencvarosu. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Csaba Spandler, zawodnik gości.

Piłkarze Puskas Ferenc Akademia odpowiedzieli strzeleniem gola. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Ezekiel Henty. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Niedługo później trener Ferencvarosu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Francka Bolego. Na boisko wszedł Nikolay Signevich, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 74. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Eldara Ćivicia z Ferencvarosu, a w 76. minucie Ezekiela Hentego z drużyny przeciwnej.

Jedenastka Ferencvarosu niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 25 minut, drużyna gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Ezekiel Henty. W 77. minucie za Davida Sigera wszedł Danylo Ihnatenko.

Na dwie minuty przed zakończeniem meczu w jedenastce Ferencvarosu doszło do zmiany. Roland Varga wszedł za Tokmaca Nguena. W 90. minucie sędzia przyznał kartkę Bence Sósowi z zespołu gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Kamen Hadzhiev
74′ Eldar Ćivić
Josip Knežević
77′ Dávid Miklós Sigér
Márton Radics
88′ Tokmac Chol Nguen
Bence Sós90′
Isael da Silva Barbosa
Yoëll van Nieff4′
9′ 63′ Bi Sylvestre Franck Fortune Boli
Ezekiel Isoken Henty  51′, 76′ 76′
 7′, 40′ Oleksandr Zubkov
György Komáromi
77′ Danylo Ignatenko
Zsolt Nagy
Michal Škvarka
Tamás Kiss
63′ Nikolay Signevich
Alen Martin Skribek
88′ Roland Varga

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Drużyna Ferencvarosu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości nie skorzystał ze zmian.