Liga węgierska - 14. kolejka NB I: Zalaegerszegi TE - Debreceni VSC 0-2 (0-1)

W meczu 14. kolejki węgierskiej NB I, który rozegrany został 30 listopada, jedenastka Zalaegerszegi TE przegrała z VSC Debreczyn 0-2 (0-1). Mecz na ZTE-Aréne obejrzało 2 119 widzów.

H. Garba 10',77'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 39 razy. Zespół VSC Debreczyn wygrał aż 23 razy, zremisował pięć, a przegrał tylko 11.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy VSC Debreczyn w 10. minucie spotkania, gdy Haruna Zambuk zdobył pierwszą bramkę.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom VSC Debreczyn: Bence Pávkovicsowi w 27. i Harunie Zambuk w 41. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny VSC Debreczyn.

W 58. minucie Eduvie Ikoba zastąpił Benjamina Babatiego. W 64. minucie w zespole VSC Debreczyn doszło do zmiany. Babatunde Adeniji wszedł za Márka Szécsiego.

Trener Zalaegerszegi TE postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił obrońcę Gerga Kocsisa i na pole gry wprowadził napastnika Miroslava Grumicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce VSC Debreczyn doszło do zmiany. Ádám Bódi wszedł za Kevina Vargę.

W 77. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Haruna Zambuk z VSC Debreczyn. W 82. minucie w drużynie VSC Debreczyn doszło do zmiany. Nikola Trujić wszedł za Harunę Zambuka.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Zalaegerszegi TE: Bendegúzowi Bolli w 88. i Dávidowi Bobálowi w 89. minucie. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Tomáš Košický
89′ Dávid Bobál
Balázs Bényei
88′ Bendegúz Bolla
János Ferenczi
Szilard Devecseri
Erik Kusnyír
Bence Bedi
Gábor Bence Pávkovics27′
73′ Gergő Bence Kocsis
Csaba Szatmári
Nikola Mitrović
Attila Mihály Haris
Gergely Bobál
Daniel Tozser
58′ Eduvie Ikoba
Babatunde Temitope Adeniji64′
58′ Benjamin Babati
Norbert Kundrák
73′ Miroslav Grumić
Nikola Trujić82′

Zespół Zalaegerszegi TE miał 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka VSC Debreczyn w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.