Liga węgierska - 14. kolejka NB I: Puskas Ferenc Akademia - Mezőkövesd 1-1 (1-0)

30 listopada na Puskás Akadémia Pancho Aréna w Felcsút odbył się pojedynek 14. kolejki węgierskiej NB I pomiędzy drużynami Puskas Ferenc Akademia i Mezőkövesdu. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 1 200 widzów.

14. kolejka Węgry - NB I
2019-11-30 17:00 | Stadion: Puskás Akadémia Pancho Aréna | Widzów: 1200 | Arbiter: C. Pinter
Puskás Ferenc Akadémia FC
Mezőkövesd-Zsóry SE
1
1
E. Henty 5'
A. Karnitskiy 88'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 starć zespół Mezőkövesdu wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Budu Zivzivadzego, piłkarza gości.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach spotkania na listę strzelców wpisał się Ezekiel Henty.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Puskas Ferenc Akademia: Rolandowi Szolnokiemu w 9. i Yoëllowi van Nieffowi w 13. minucie. W 29. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Roland Szolnoki z zespołu Puskas Ferenc Akademia i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w dziewiątej minucie. W 39. minucie David Vaněček został zmieniony przez Mártona Radicsa.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Puskas Ferenc Akademia.

Na drugą połowę zespół Mezőkövesdu wyszedł w zmienionym składzie, za Sándora Vajdę wszedł Máté Sajbán. W 52. minucie László Pekár został zmieniony przez Dániela Nagya, a za Dániela Farkaša wszedł na boisko Dániel Vadnai, co miało wzmocnić drużynę Mezőkövesdu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ezekiela Hentego na Bence Sósa.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie dostał Róbert Pillár z zespołu gości. Była to 87. minuta meczu.

Mimo że drużyna gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 88 ataków oddała tylko sześć celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 88. minucie Alyaksandr Karnitskiy wyrównał wynik meczu.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Róbert Pillár87′
9′ 29′ Roland Szolnoki
Erik Silye
Ádám Gyurcsó
Zsombor Berecz
Josip Knežević
Tamás Cseri
13′ Yoëll van Nieff
Aleksandr Karnitskiy  88′
 5′ 74′ Ezekiel Isoken Henty
Sándor Vajda46′
Gol-Gol Mebrahtu
László Pekár52′
39′ David Vaněček
Dániel Nagy52′
39′ Márton Radics
Máté Mihály Sajbán46′
74′ Bence Sós
Tamás Takács

Przewaga drużyny Mezőkövesdu w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Puskas Ferenc Akademia, a zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Drużyna Puskas Ferenc Akademia wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.