Liga węgierska - 14. kolejka NB I: Paksi SE - Újpest FC 2-4 (0-1)

W spotkaniu 14. kolejki węgierskiej NB I, które rozegrane zostało 30 listopada, drużyna Paksi SE przegrała z Ujpest FC 2-4 (0-1). Mecz na Paksi FC Stadion obejrzało 1 315 widzów.

14. kolejka Węgry - NB I
2019-11-30 17:00 | Stadion: Paksi FC Stadion | Widzów: 1315 | Arbiter: F. Karakó
B. Pauljević 76'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 40 razy. Jedenastka Paksi SE wygrała aż 15 razy, zremisowała 16, a przegrała tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Robert Feczesin wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ujpest FC , zdobywając bramkę w 21. minucie meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Paksi SE: Jánosowi Szabó w 41. i Norbertowi Könyvesowi w 45. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Ujpest FC.

Drugą połowę jedenastka Paksi SE rozpoczęła w zmienionym składzie, za Balásza Balogha wszedł János Hahn.

W 51. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Robert Feczesin z Ujpest FC. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w zespole Ujpest FC doszło do zmiany. Krisztián Simon wszedł za Arona Bjarnasona.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W tej samej minucie skutecznym uderzeniem popisał się Donát Zsótér.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 62. minucie na listę strzelców wpisał się János Hahn.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Jonathanowi Herisowi z Ujpest FC. W 71. minucie Ádám Simon został zmieniony przez Tamása Kecskésa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ujpest FC w 76. minucie spotkania, gdy Branko Pauljević strzelił czwartego gola. W 78. minucie w zespole Paksi SE doszło do zmiany. Dávid Bor wszedł za Mohameda Remilego.

Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku kartką został ukarany Krisztián Simon, zawodnik gości.

Piłkarze Paksi SE szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 84. minucie wynik ustalił Dávid Bor.

Kibice Ujpest FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pétera Szakálya. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Vincent Onovo. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-4.

Branko Pauljević  76′
41′ János Szabó
Kire Ristevski
46′ Balász Balogh
Obinna Nwobodo
71′ Ádám Simon
Vincent Onovo86′
József Windecker
Bojan Sanković
Dániel Bode
Aron Bjarnason61′
45′ Norbert Könyves
Robert Feczesin  21′, 51′
78′ Mohamed Remili
Donát Ferenc Zsótér  61′
Ádám Holczer
Filip Pajović
78′  84′ Dávid Bor
Benjámin Balázs
Dávid Kelemen
Róbert Litauszki
Patrik Péter Poór
Krisztián Simon61′ 80′
71′ Tamás Kecskés
Péter Szakály86′
Kristóf Papp
Márk Koszta
46′  62′ János Csaba Hahn
Antonio Perošević

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Drużyna Paksi SE w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.