Liga węgierska - 14. kolejka NB I: Kisvárda - Honved Budapeszt 2-0 (1-0)

W pojedynku 14. kolejki węgierskiej NB I, który rozegrany został 30 listopada, zespół Kisvárdy zwyciężył z Honvedem Budapeszt 2-0 (1-0). Mecz na Várkerti Stadion obejrzało 2 430 widzów.

14. kolejka Węgry - NB I
2019-11-30 17:00 | Stadion: Várkerti Stadion | Widzów: 2430 | Arbiter: A. Fakras
Kisvárda Master Good FC
Honved Budapeszt
2
0
A. Gosztonyi 14'
G. Grozav 81'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Honvedu Budapeszt wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Kisvárdy w 14. minucie spotkania, gdy Andras Gosztonyi zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 29. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lucasa z Kisvárdy, a w 40. minucie Barnę Kesztyűs z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Kisvárdy.

W 59. minucie Kovácsréti Márk zastąpił Sassę. A kibice Honvedu Budapeszt nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tidjaniego Moutariego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Änis Ben-Hatira.

W 62. minucie Andras Gosztonyi został zmieniony przez Hugona Seca, co miało wzmocnić drużynę Kisvárdy. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Krisztiana Vadocza na Bence Banó-Szabó w 69. minucie oraz Dániela Gazdaga na Davida N'Goga w tej samej minucie. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Hugonowi Secowi i Dánielowi Gazdagowi. Po chwili trener Kisvárdy postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Viktora Heiego wszedł Theodoros Berios, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać.

Dopiero w drugiej połowie Gheorghe Grozav wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kisvárdy, zdobywając kolejną bramkę w tej samej minucie spotkania. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkami zostali ukarani Naser Aliji, Bence Banó-Szabó z drużyny gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Đorđe Kamber
81′ Viktor Hei
Ivan Lovrić
Roman Karasiuk
Änis Ben-Hatira59′
29′ Lucas Marcolini Dantas Bertucci
Dániel Gazdag73′ 74′
Stavros Tsoukalas
Barna Kesztyűs40′
 14′ 62′ Andras Gosztonyi
Gergő Nagy
 81′ Gheorghe Teodor Grozav
Krisztian Vadocz69′
59′ Márk Kovácsréti
Davide Lanzafame
Illés Zöldesi
Attila Berla
81′ Theodoros Berios
Dávid Kálnoki-Kis
Cornel Alexandru Ene
Tonći Kukoč-Petraello
Bohdan Melnyik
Eke Uzoma
59′ Jefferson Gomes de Oliveira
Bence Zoltán Banó-Szabó69′ 90′
62′ 73′ Hugo André Rodrigues Seco
Tidjani Amadou Moutari Kalala59′
Patrik Tischler
David N'Gog74′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Honvedu Budapeszt przyznał cztery.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.