Liga węgierska - 12. kolejka NB I: Debreceni VSC - Ferencváros Budapeszt 1-6 (0-2)

10 listopada na Nagyerdei Stadion w Debreczynie odbył się mecz 12. kolejki węgierskiej NB I pomiędzy drużynami VSC Debreczyn i Ferencvarosu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Ferencvarosu 6-1. Na stadionie stawiło się 8 136 widzów.

12. kolejka Węgry - NB I
2019-11-10 17:15 | Stadion: Nagyerdei Stadion | Widzów: 8136 | Arbiter: A. Fakras
L. Bole 75'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 57 pojedynków zespół Ferencvarosu wygrał 20 razy i zanotował 19 porażek oraz 18 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie na listę strzelców wpisał się Roland Varga.

Jedenastka VSC Debreczyn ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 0-2 podwyższył Tokmac Nguen.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Ákos Kinyik z drużyny gospodarzy. Była to 43. minuta meczu.

W 46. minucie kartkę obejrzał Tokmac Nguen z Ferencvarosu. Drugą połowę jedenastka VSC Debreczyn rozpoczęła w zmienionym składzie, za Márka Szécsiego wszedł Norbert Kundrak.

Niedługo później Norbert Kundrak wywołał eksplozję radości wśród kibiców VSC Debreczyn, strzelając gola w 50. minucie pojedynku. Niestety w 58. minucie meczu Sándor Nagy bramkarz VSC Debreczyn z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Tomáša Košickiego - rezerwowego bramkarza drużyny.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem wpakował piłkę do siatki rywali Isael.

W 71. minucie kartkę dostał Richárd Csősz, piłkarz VSC Debreczyn. W 72. minucie za Csabę Szatmáriego wszedł Haruna Zambuk. W tej samej minucie w zespole Ferencvarosu doszło do zmiany. Lukacs Bole wszedł za Oleksandra Zubkova.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ferencvarosu w 75. minucie spotkania, gdy Lukacs Bole zdobył czwartą bramkę.

W 78. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Roland Varga z Ferencvarosu.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania Tokmac Nguen po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 1-6.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-6.

Miha Blažič
43′ Ákos Kinyik
Eldar Ćivić85′
Erik Kusnyír
Abraham Akwasi Frimpong
Gábor Bence Pávkovics
Gergo Lovrencsics
72′ Csaba Szatmári
Danylo Ignatenko
71′ Richárd Csősz
Ihor Kharatin
Attila Mihály Haris
Tokmac Chol Nguen  36′, 86′ 46′
Babatunde Temitope Adeniji
Isael da Silva Barbosa  61′ 80′
46′ Márk Szécsi
Roland Varga  10′, 78′
Nikola Trujić
Oleksandr Zubkov72′
58′ Tomáš Košický
András Mátyás Csonka
46′  50′ Norbert Kundrák
Bi Sylvestre Franck Fortune Boli80′
72′ Haruna Zambuk Garba
Tamás Priskin

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.