Liga węgierska - 11. kolejka NB I: Puskas Ferenc Akademia - Honved Budapeszt 1-2 (1-1)

W meczu 11. kolejki węgierskiej NB I, który rozegrany został 2 listopada, drużyna Puskas Ferenc Akademia przegrała z Honvedem Budapeszt 1-2 (1-1). Mecz na Puskás Akadémia Pancho Aréna w Felcsút obejrzało 2 123 widzów.

11. kolejka Węgry - NB I
2019-11-02 14:30 | Stadion: Puskás Akadémia Pancho Aréna | Widzów: 2123 | Arbiter: P. Solymosi
D. Gazdag 72'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Zespół Honvedu Budapeszt wygrał aż siedem razy, zremisował pięć, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Honvedu Budapeszt otworzyli wynik. W piątej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Davide Lanzafame.

Zespół gości niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 17 minut, drużyna Puskas Ferenc Akademia doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Ádám Gyurcsó. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Josip Knežević z zespołu gospodarzy. Była to 41. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 52. minucie sędzia pokazał kartkę Davide Lanzafamemu, zawodnikowi gości. Trener Honvedu Budapeszt postanowił zagrać agresywniej. W 53. minucie zmienił pomocnika Bence Banó-Szabó i na pole gry wprowadził napastnika Tidjaniego Moutariego, który w bieżącym sezonie ma na koncie już trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Niedługo później trener Puskas Ferenc Akademia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Tamás Kiss, a murawę opuścił Bence Sós. W 70. minucie za Eke Uzomę wszedł Krisztian Vadocz.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Honvedu Budapeszt w 72. minucie spotkania, gdy Dániel Gazdag strzelił drugiego gola. W 77. minucie András Huszti został zmieniony przez Csabę Spandlera, a za Davida Vaněčeka wszedł na boisko Nándor Tamás, co miało wzmocnić zespół Puskas Ferenc Akademia. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Djordje Kambera na Dávida Kálnokiego-Kisa.

Na pięć minut przed zakończeniem spotkania arbiter przyznał kartkę Tomášowi Tujvelowi z Honvedu Budapeszt. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Naser Aliji
77′ András Huszti
Bence Batik
Thomas Meißner
Đorđe Kamber90′
Zsolt Nagy
Ivan Lovrić
 22′ Ádám Gyurcsó
Eke Uzoma70′
41′ Josip Knežević
Bence Zoltán Banó-Szabó53′
64′ Bence Sós
Dániel Gazdag  72′
Yoëll van Nieff
Barna Kesztyűs
Ezekiel Isoken Henty
Gergő Nagy
87′ David Vaněček
Davide Lanzafame  5′ 52′
Balázs Tóth
András Horváth
77′ Csaba Spandler
Dávid Kálnoki-Kis90′
Lóránd Levente Fülöp
Änis Ben-Hatira
64′ Tamás Kiss
Nikolasz Kovács
Márton Radics
Krisztian Vadocz70′
87′ Nándor Károly Tamás
Dominik Cipf
Alen Martin Skribek
Tidjani Amadou Moutari Kalala53′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Honvedu Budapeszt przyznał dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.