Liga węgierska - 11. kolejka NB I: Kaposvári Rákóczi FC - Újpest FC 2-3 (1-2)

W spotkaniu 11. kolejki węgierskiej NB I, które rozegrane zostało 2 listopada, zespół Rakoczi FC przegrał z Ujpest FC 2-3 (1-2). Mecz na Rákóczi Stadion w Kaposvár obejrzało 2 075 widzów.

O. Nwobodo 49'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 27 razy. Jedenastka Ujpest FC wygrała aż 12 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W piątej minucie na listę strzelców wpisał się Zsolt Balázs.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 27. minucie bramkę wyrównującą zdobył Donát Zsótér. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Obinna Nwobodo z Ujpest FC. Była to 34. minuta meczu.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 43. minucie Krisztián Simon dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Niedługo później Obinna Nwobodo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ujpest FC, zdobywając kolejną bramkę w 49. minucie pojedynku.

Piłkarze Rakoczi FC szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 52. minucie wynik ustalił Martin Ádám.

W 53. minucie Andriy Yakymiv został zmieniony przez Krisztiána Nagya. W 57. minucie kartkę dostał Branko Pauljević, zawodnik gości. Trener Rakoczi FC postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Richarda Nagya i na pole gry wprowadził napastnika Mateja Poplatnika. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Rakoczi FC doszło do zmiany. Csaba Vachtler wszedł za Jánosa Nagya. Po chwili trener Ujpest FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Aron Bjarnason, a murawę opuścił Krisztián Simon. Jedenastce Rakoczi FC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Ujpest FC.

Dženan Bureković
69′ János Patrik Nagy
Jonathan Steve Heris
Tamás Nagy
Branko Pauljević57′
Alex Szabó
Kire Ristevski
66′ Richárd Nagy
Obinna Nwobodo  49′ 34′ 90′
Attila Szakály
Vincent Onovo
53′ Andrii Yakymiv
Bojan Sanković
 52′ Martin Ádám
Krisztián Simon  43′ 78′
 5′ Zsolt Balázs
Benjámin Balázs84′
69′ Csaba Vachtler
Karol Mészáros
Ákos Borbély
Barnabás Rácz
Gergely Tóth
Péter Szakály90′
53′ Krisztián Nagy
Aron Bjarnason78′
66′ Matej Poplatnik
Márk Koszta

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Ujpest FC pokazał dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.