Liga węgierska - 11. kolejka NB I: Debreceni VSC - Paksi SE 3-1 (2-0)

2 listopada na Nagyerdei Stadion w Debreczynie odbył się pojedynek 11. kolejki węgierskiej NB I pomiędzy drużynami VSC Debreczyn i Paksi SE. Starcie zakończyło się zwycięstwem VSC Debreczyn 3-1. Na stadionie stawiło się 2 650 widzów.

11. kolejka Węgry - NB I
2019-11-02 17:00 | Stadion: Nagyerdei Stadion | Widzów: 2650 | Arbiter: B. Csonka
D. Bode 81'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Zespół VSC Debreczyn wygrał aż 18 razy, zremisował 12, a przegrał tylko pięć.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 12. minucie arbiter pokazał kartkę Jozsefowi Windeckerowi, piłkarzowi Paksi SE.

Nagle zawodnicy VSC Debreczyn nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Márk Szécsi.

Prawie natychmiast Erik Kusnyír wywołał eksplozję radości wśród kibiców VSC Debreczyn, zdobywając kolejną bramkę w 32. minucie spotkania. W 38. minucie kartkę obejrzał Ádám Simon z jedenastki gości.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Paksi SE wyszła w zmienionym składzie, za Ádáma Simona wszedł Balász Balogh. W 57. minucie w zespole VSC Debreczyn doszło do zmiany. Norbert Kundrak wszedł za Balázsa Bényeiego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy VSC Debreczyn w 60. minucie spotkania, gdy Norbert Kundrak strzelił trzeciego gola. W 77. minucie Márk Szécsi został zmieniony przez Ádáma Pintéra.

Mimo że jedenastka gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 95 ataków oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 81. minucie gola pocieszenia strzelił Dániel Bode. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 82. minucie w zespole Paksi SE doszło do zmiany. Dávid Bor wszedł za Jánosa Szabó. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę Ákosowi Kinyikowi z VSC Debreczyn. Chwilę później trener VSC Debreczyn postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Babatunde'a Adenijego wszedł Csaba Szatmári, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Attila Osváth, piłkarz gości. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Gergő Rácz
57′ Balázs Bényei
András Fejes
János Ferenczi
Bence Lenzsér
86′ Ákos Kinyik
Attila Osváth90′
 32′ Erik Kusnyír
József Windecker12′
88′ Babatunde Temitope Adeniji
Dániel Bode  81′
 28′ 77′ Márk Szécsi
Dávid Bor82′
88′ Csaba Szatmári
Zsolt Gévay
77′ Ádám Pintér
Patrik Péter Poór
Daniel Tozser
Balász Balogh46′
Florentin Emmanuel Bouoli Effa
Áron Fejős
57′  60′ Norbert Kundrák
Tamás Kecskés

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Paksi SE pokazał trzy.

Drużyna VSC Debreczyn w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.