Liga węgierska - 10. kolejka NB I: Paksi SE - Diósgyőri VTK 1-2 (0-1)

W pojedynku 10. kolejki węgierskiej NB I, który rozegrany został 26 października, drużyna Paksi SE przegrała z Diosgyori VTK 1-2 (0-1). Mecz na Paksi FC Stadion obejrzało 1 397 widzów.

10. kolejka Węgry - NB I
2019-10-26 17:00 | Stadion: Paksi FC Stadion | Widzów: 1397 | Arbiter: V. Kassai
B. Iszlai 65'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 28 meczów zespół Paksi SE wygrał 11 razy i zanotował dziewięć porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Diosgyori VTK w 14. minucie spotkania, gdy Mirko Ivanovski strzelił pierwszego gola.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Paksi SE: Patrikowi Poórowi w 21. i Jánosowi Szabó w 39. minucie. W 44. minucie Mirko Ivanovski został zastąpiony przez Florenta Hasaniego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Diosgyori VTK.

Trener Paksi SE postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Mohamed Remili, a murawę opuścił Áron Fejős. W 50. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Norberta Könyvesa z Paksi SE, a w 52. minucie Korbélya Kristófa z drużyny przeciwnej.

W 56. minucie w jedenastce Paksi SE doszło do zmiany. Tamás Kecskés wszedł za Ádáma Simona.

Zawodnicy Paksi SE w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 59. minucie gola wyrównującego strzelił Norbert Könyves.

W 62. minucie w zespole Diosgyori VTK doszło do zmiany. Dániel Prosser wszedł za Korbélya Kristófa. W 64. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Bence'a Lenzséra z Paksi SE, a w 65. minucie Bence'a Iszlaiego z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Diosgyori VTK w 65. minucie spotkania, gdy Bence Iszlai zdobył z karnego drugą bramkę. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Márkowi Tamásowi z Diosgyori VTK.

Niedługo później trener Diosgyori VTK postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ruiego Pedra wszedł András Vági, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Diosgyori VTK utrzymać prowadzenie. W 85. minucie kartkę dostał Rui Pedro, zawodnik Diosgyori VTK. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu w jedenastce Paksi SE doszło do zmiany. Tamás Balo wszedł za Jánosa Hahna.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Braniszlav Danilović
64′ Bence Lenzsér
Dušan Brković
Attila Osváth
Dejan Karan
21′ Patrik Péter Poór
Kristóf Polgár
39′ János Szabó
Márk Tamás71′
Balász Balogh
Rui Pedro Couto Ramalho85′ 84′
46′ Áron Fejős
Bence Iszlai  65′ (k.) 65′
Kristóf Papp
Dávid Márkvárt
56′ Ádám Simon
Serhii Shestakov
86′ János Csaba Hahn
Mirko Ivanovski  14′ 44′
 59′ 50′ Norbert Könyves
Kristóf Korbély52′ 62′
Ádám Holczer
Erik Bukrán
86′ Tamás Balo
András Krisztian Vági84′
Zsolt Gévay
Bence Szabó
Dávid Kelemen
Patrik Bacsa
56′ Tamás Kecskés
Florent Hasani44′
József Windecker
Dániel Prosser62′
46′ Mohamed Remili
Haris Tabaković

Piłkarze obu drużyn dostali po cztery żółte kartki.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.