Liga węgierska - 10. kolejka NB I: MOL Fehérvár FC - Ferencváros Budapeszt 1-2 (0-1)

W meczu 10. kolejki węgierskiej NB I, który rozegrany został 27 października, drużyna Videoton FC przegrała z Ferencvarosem 1-2 (0-1). Mecz na MOL Arény Sóstó w Székesfehérvárze obejrzało 12 192 widzów.

D. Siger 24',62'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 55 spotkań zespół Ferencvarosu wygrał 25 razy i zanotował 15 porażek oraz 15 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 13. a 21. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W tym czasie piłkarze Ferencvarosu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 24. minucie David Siger dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 29. minucie sędzia pokazał kartkę Bobanowi Nikolovowi, zawodnikowi gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Ferencvarosu.

Drugą połowę drużyna Videoton FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Marka Futacsa wszedł Armin Hodžić. W 50. minucie arbiter przyznał kartkę Miże Blažičowi z Ferencvarosu.

W 57. minucie Tokmac Nguen został zmieniony przez Oleksandra Zubkova.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ferencvarosu w 62. minucie spotkania, gdy David Siger strzelił drugiego gola. Między 68. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Videoton FC: István Kovács, Akos Elek, na ich miejsce weszli: Georgi Miłanow, Funsho Bamgboye. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Eldara Ćivicia, Rolanda Vargi zajęli: Marcel Heister, Gergo Lovrencsics.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Ferencvaros: Marcelowi Heisterowi w 73. i Laszy Dwalemu w 78. minucie.

Bramkarz Ferencvarosu wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu aż osiem razy, ale nie zachował czystego konta. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu wynik ustalił Georgi Miłanow.

W 87. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gerga Lovrencsicsa z Ferencvarosu, a w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku Szilvesztera Hangyę z drużyny przeciwnej. Drużynie Videoton FC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Ferencvarosu.

Dénes Dibusz
90′ Szilveszter Hangya
Lasza Dwali78′
68′ Akos Elek
Danylo Ignatenko17′
17′ 68′ István Ádám Kovács
Ihor Kharatin
29′ Boban Nikolov
David Miklós Siger  24′, 62′
Danilo Pantić
Tokmac Chol Nguen57′
Iwan Petriak
Isael da Silva Barbosa
46′ Marko Futacs
András Mátyás Csonka
68′  86′ Georgi Miłanow
Gergo Lovrencsics84′ 87′
68′ Funsho Ibrahim Bamgboye
Michal Škvarka
46′ Armin Hodžić
Bi Sylvestre Franck Fortune Boli
Dániel Zsóri
Oleksandr Zubkov57′

Przewaga jedenastki Videoton FC w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia w pierwszej połowie przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Ferencvarosu, natomiast w drugiej cztery. Piłkarze gospodarzy dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną mniej.