Liga węgierska - 10. kolejka NB I: Mezőkövesd-Zsóry SE - Debreceni VSC 3-1 (1-0)

W starciu 10. kolejki węgierskiej NB I, które rozegrane zostało 26 października, zespół Mezőkövesdu wygrał z VSC Debreczyn 3-1 (1-0). Mecz na Városi Stadion obejrzało 2 628 widzów.

T. Adeniji 61'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Drużyna VSC Debreczyn wygrała aż 11 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko pięć.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Pod koniec pierwszej połowy piłkarze Mezőkövesdu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Zsombor Berecz.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Mezőkövesdu.

W 48. minucie kartkę dostał Alyaksandr Karnitskiy z Mezőkövesdu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Mezőkövesdu w 53. minucie spotkania, gdy Budu Zivzivadze zdobył drugą bramkę. W 56. minucie Daniel Tozser został zastąpiony przez Harunę Zambuka.

W 58. minucie kartką został ukarany Haruna Zambuk, piłkarz VSC Debreczyn.

Niedługo później Babatunde Adeniji wywołał eksplozję radości wśród kibiców VSC Debreczyn, strzelając gola w 61. minucie pojedynku. W 67. minucie w drużynie VSC Debreczyn doszło do zmiany. Norbert Kundrak wszedł za Nikolę Trujicia.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Mezőkövesdu doszło do zmiany. Tamás Takács wszedł za Dániela Nagya. W 76. minucie sędzia pokazał kartkę Norbertowi Kundrakowi, zawodnikowi gości. Kibice Mezőkövesdu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Sándora Vajdę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Tamás Cseri. Posunięcie trenera było słuszne. Sándora Vajdę strzelił kolejnego gola w 81. minucie spotkania.

Na 11 minut przed zakończeniem meczu kartkę obejrzał Balázs Bényei z jedenastki gości. W 80. minucie w zespole Mezőkövesdu doszło do zmiany. Dániel Vadnai wszedł za Dániela Farkaša.

Piłkarze Mezőkövesdu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia trafił Sándor Vajda.

W 85. minucie w drużynie VSC Debreczyn doszło do zmiany. Ádám Pintér wszedł za Erika Kusnyíra. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Sándor Nagy
80′ Dániel Farkaš
Erik Kusnyír85′
 43′ Zsombor Berecz
Csaba Szatmári
78′ Tamás Cseri
Attila Mihály Haris
48′ Aleksandr Karnitskiy
Daniel Tozser56′
71′ Dániel Nagy
Babatunde Temitope Adeniji  61′
László Pekár
Márk Szécsi
 53′ Budu Zivzivadze
Nikola Trujić67′
Dávid Dombó
Tomáš Košický
80′ Dániel Vadnai
Szabolcs Barna
Lajos Bertus
Gábor Bence Pávkovics
78′  81′ Sándor Vajda
Richárd Csősz
Gábor Molnár
Ádám Pintér85′
Máté Sajbán
Norbert Kundrák67′ 76′
71′ Tamás Takács
Haruna Zambuk Garba56′ 58′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.