Liga węgierska - 10. kolejka NB I: Kisvárda - Puskas Ferenc Akademia 0-1 (0-0)

26 października na Várkerti Stadion odbył się pojedynek 10. kolejki węgierskiej NB I pomiędzy drużynami Kisvárdy i Puskas Ferenc Akademia. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Puskas Ferenc Akademia 1-0. Na stadionie stawiło się 2 684 widzów.

E. Henty 79'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę jedenastka Kisvárdy rozpoczęła w zmienionym składzie, za Kovácsrétiego Márka wszedł Patrik Tischler. Między 56. a 59. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Kisvárdy i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Puskas Ferenc Akademia postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Lóránda-Levente'a Fülöpa i na pole gry wprowadził napastnika Ezekiela Hentego, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 68. minucie arbiter pokazał kartkę Ezekielowi Hentemu, piłkarzowi Puskas Ferenc Akademia. Trener Kisvárdy wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Andrasa Gosztonyiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Hugo Seco.

W 79. minucie Bence Sós został zastąpiony przez Tamása Kissa.

W tej samej minucie jedyną bramkę meczu dla Puskas Ferenc Akademia zdobył Ezekiel Henty. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 84. minucie, w drużynie Kisvárdy za Stavrosa Tsoukalasa wszedł Sassá, a w jedenastce Puskas Ferenc Akademia Josip Knežević zmienił Csabę Spandlera.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Kisvárda: Antonowi Krawczence w 88. minucie i Theodorosowi Beriosowi w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu.

Lajos Hegedüs
90′ Theodoros Berios
Kamen Hadzhiev
88′ Anton Krawczenko
Thomas Meißner
Bohdan Melnyik
Zsolt Nagy
56′ Radosz Protić
Roland Szolnoki57′
59′ Claudiu Vasile Bumba
Lóránd-Levente Fülöp62′
Lucas Marcolini Dantas Bertucci
Ádám Gyurcsó
84′ Stavros Tsoukalas
Josip Knežević84′
Gheorghe Teodor Grozav
Bence Sós79′
46′ Márk Kovácsréti
Yoëll van Nieff
73′ Hugo André Rodrigues Seco
Tamás Kiss79′
84′ Jefferson Gomes de Oliveira
Márton Radics
73′ Andras Gosztonyi
Ezekiel Isoken Henty62′  79′ 68′
46′ Patrik Tischler
Nándor Károly Tamás

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał cztery żółte kartki zawodnikom Kisvárdy, a piłkarzom gości pokazał dwie.