Liga węgierska - 10. kolejka NB I: Honved Budapeszt - Kaposvári Rákóczi FC 2-0 (2-0)

W meczu 10. kolejki węgierskiej NB I, który rozegrany został 26 października, drużyna Honvedu Budapeszt wygrała z Rakoczi FC 2-0 (2-0). Mecz na Hidegkuti Nándor Stadion w Budapeszcie obejrzało 2 543 widzów.

10. kolejka Węgry - NB I
2019-10-26 17:00 | Stadion: Hidegkuti Nándor Stadion | Widzów: 2543 | Arbiter: J. Erdos
Honved Budapeszt
Kaposvári Rákóczi FC
2
0
D. Lanzafame 16'
A. Moutari 34'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 26 starć jedenastka Honvedu Budapeszt wygrała 12 razy i zanotowała siedem porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Honvedu Budapeszt w 16. minucie spotkania, gdy Davide Lanzafame zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę.

Niedługo później Tidjani Moutari wywołał eksplozję radości wśród kibiców Honvedu Budapeszt, strzelając kolejnego gola w 34. minucie starcia. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Norbertowi Csikiemu z Rakoczi FC.

W 37. minucie Krisztian Pogacsics został zastąpiony przez Balázsa Slaktę. W 42. minucie arbiter ukarał kartką Marcella Fodora, zawodnika gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Rakoczi FC rozpoczął w zmienionym składzie, za Davida Hegedusa wszedł Laszlo Ur. Między 49. a 61. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Rakoczi FC.

Trener Honvedu Budapeszt postanowił wzmocnić linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Gerga Nagya. Na boisko wszedł Bence Banó-Szabó, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 73. minucie Richard Nagy został zmieniony przez Dominika Bíró, co miało wzmocnić drużynę Rakoczi FC. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Krisztiana Vadocza na Barnę Kesztyűs w 76. minucie oraz Eke Uzomę na Nikolasza Kovácsa w tej samej minucie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Csaba Vachtler
87′ Eke Uzoma
Dávid Hegedűs46′
Dániel Gazdag
Richard Nagy73′
69′ Gergö Nagy
Attila Szakály56′
76′ Krisztian Vadocz
Martin Ádám61′
 16′ (k.) Davide Lanzafame
Zsolt Balázs
 34′ Tidjani Amadou Moutari Kalala
Norbert Gábor Csiki36′
András Horváth
Balázs Slakta37′
Dávid Kálnoki-Kis
Valentin Hadaró
69′ Bence Zoltán Banó-Szabó
László Ur46′
Änis Ben-Hatira
Andrii Yakymiv
76′ Barna Kesztyűs
Gergő Beliczky
87′ Nikolasz Kovács
Dominik Bíró73′
David N'Gog
Krisztián Nagy

Jedenastka Honvedu Budapeszt zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 10 celnych strzałów, dwa razy obijała słupki bramki zespołu Rakoczi FC.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Rakoczi FC przyznał pięć żółtych.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.