Liga węgierska - 1. kolejka NB I: Újpest FC - Puskás Ferenc Akadémia FC 1-3 (0-2)

W starciu 1. kolejki węgierskiej NB I, które rozegrane zostało 3 sierpnia, zespół Ujpest FC przegrał z Puskas Ferenc Akademia 1-3 (0-2). Mecz na Illovszky Rudolf Stadion w Budapeszcie obejrzało 2 707 widzów.

1. kolejka Węgry - NB I
2019-08-03 19:30 | Stadion: Illovszky Rudolf Stadion | Widzów: 2707 | Arbiter: I. Vad
J. Knežević 70'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 pojedynków drużyna Puskas Ferenc Akademia wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Ezekiel Henty wywołał eksplozję radości wśród kibiców Puskas Ferenc Akademia, strzelając gola w 14. minucie pojedynku.

W 26. minucie arbiter przyznał kartkę Donátowi Zsótérowi z Ujpest FC.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Puskas Ferenc Akademia w 30. minucie spotkania, gdy Ezekiel Henty zdobył drugą bramkę. W 31. minucie za Dženana Burekovicia wszedł Benjámin Balázs.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania kartkę dostał Kamen Hadzhiev z drużyny gości.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Benjámin Balázs.

W 53. minucie arbiter pokazał kartkę Zsoltowi Nagyowi, piłkarzowi gości. W 62. minucie w zespole Puskas Ferenc Akademia doszło do zmiany. Gol-Gol Mebrahtu wszedł za Ezekiela Hentego.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Puskas Ferenc Akademia, zdobywając kolejną bramkę. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy zmusił do kapitulacji bramkarza Josip Knežević.

Chwilę później trener Puskas Ferenc Akademia postanowił bronić wyniku. W 72. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Yoëlla van Nieffa wszedł Csaba Spandler, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Puskas Ferenc Akademia utrzymać prowadzenie. Chwilę później trener Ujpest FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Donáta Zsótéra. Na boisko wszedł Aron Bjarnason, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 84. minucie, w drużynie Ujpest FC za Krisztiána Simona wszedł Karol Mészáros, a w zespole Puskas Ferenc Akademia Bence Sós zmienił Tamása Kissa.

W doliczonej drugiej minucie meczu kartką został ukarany Tamás Kiss, zawodnik Puskas Ferenc Akademia. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Lajos Hegedüs
31′ Dženan Bureković
Bence Sós84′
84′ Krisztián Simon
Yoëll van Nieff72′
Márk Koszta
Ezekiel Isoken Henty  14′, 30′ 62′
26′ 74′ Donát Ferenc Zsótér
David Vaněček
Dávid Banai
Balázs Tóth
31′  52′ Benjámin Balázs
János Hegedűs
Zsolt Máté
András Huszti
Lóránt Kovács
Csaba Spandler72′
84′ Karol Mészáros
Lóránd Levente Fülöp
Barnabás Rácz
Tamás Kiss84′ 90′
74′ Aron Bjarnason
Gol-Gol Mebrahtu62′

Przewaga drużyny Ujpest FC w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Piłkarze Ujpest FC obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.