Liga węgierska - 1. kolejka NB I: Paksi SE - Újpest FC 1-2 (0-1)

W meczu 1. kolejki węgierskiej NB I, który rozegrany został 15 sierpnia, drużyna Paksi SE przegrała z Ujpest FC 1-2 (0-1). Mecz na Paksi FC Stadion obejrzało 3 870 widzów.

1. kolejka Węgry - NB I
2020-08-15 16:30 | Stadion: Paksi FC Stadion | Widzów: 3870 | Arbiter: A. Fakras
Paksi SE
Újpest FC
1
2
M. Ádám 76'
K. Simon 16',62'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 43 razy. Jedenastka Paksi SE wygrała aż 16 razy, zremisowała 17, a przegrała tylko 10.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Ujpest FC otworzyli wynik. W 16. minucie Krisztián Simon dał prowadzenie swojej jedenastce.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Bence'owi Lenzsérowi z Paksi SE. Była to 31. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Ujpest FC.

W 62. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Krisztián Simon z Ujpest FC. W 63. minucie Zsolt Haraszti zastąpił Lajosa Bertusa.

W 69. minucie kartkę dostał Norbert Szélpál, piłkarz gospodarzy.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Martin Ádám.

W 86. minucie kartkę obejrzał Miroslav Bjeloš z zespołu gości. Drużynie Paksi SE zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Ujpest FC.

Dávid Banai
31′ Bence Lenzsér
Dženan Bureković
Attila Osváth
Zsolt Máté
János Szabó
Branko Pauljević
69′ Norbert Szélpál
Kire Ristevski
István Bognár
Nikola Mitrović90′
63′ Dénes Szakály
Obinna Nwobodo
József Windecker
Vincent Onovo
 76′ Martin Ádám
Krisztián Simon  16′, 62′ 90′
74′ Dániel Bode
Patrik Bacsa
63′ Zsolt Haraszti
Miroslav Bjeloš82′ 86′
63′ Lajos Bertus
Aron Csongvai90′
Richárd Nagy
Barnabás Rácz
63′ János Csaba Hahn
Péter Szakály90′
74′ Máté Mihály Sajbán
Zoltan Stieber

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Ujpest FC przyznał jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.