Liga węgierska - 1. kolejka NB I: MTK Budapeszt - Ferencvaros 1-1 (1-0)

W meczu 1. kolejki węgierskiej NB I, który rozegrany został 14 sierpnia, zespół MTK Budapeszt zremisował z Ferencvarosem 1-1 (1-0). Mecz na Hidegkuti Nándor Stadion w Budapeszcie obejrzało 4 445 widzów.

1. kolejka Węgry - NB I
2020-08-14 18:15 | Stadion: Hidegkuti Nándor Stadion | Widzów: 4445 | Arbiter: P. Solymosi
MTK Hungária Budapeszt
Ferencváros Budapeszt
1
1
D. Gera 37'
T. Nguen 59'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 51 spotkań drużyna Ferencvarosu wygrała 25 razy i zanotowała 17 porażek oraz dziewięć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Ákosowi Bakiemu z drużyny gospodarzy. Była to 15. minuta spotkania.

Nagle to piłkarze MTK Budapeszt otworzyli wynik. W 37. minucie na listę strzelców wpisał się Daniel Gera.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki MTK Budapeszt.

Na drugą połowę zespół Ferencvarosu wyszedł w zmienionym składzie, za Aïssę Laïdouni wszedł Myrto Uzuni. W 57. minucie kartkę dostał Bi Fortune, zawodnik gości.

Piłkarze Ferencvarosu otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 59. minucie Tokmac Chol wyrównał wynik meczu.

W 73. minucie Isael zastąpił Rolanda Vargę. W doliczonej czwartej minucie starcia sędzia pokazał kartkę Miże Blažičowi z Ferencvarosu. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Dénes Dibusz
15′ Ákos Baki
Aïssa Bilal Laïdouni46′
88′ Szabolcs Mezei
Dávid Miklós Sigér
79′ Myke Bouard Ramos
Tokmac Chol Nguen  59′
 37′ 79′ Dániel Gera
Abraham Akwasi Frimpong
88′ Mihály Kata
Marcel Heister
79′ Martin Palincsár
Wergiton do Rosário Calmon79′
79′ Bence Balazs Bíró
Michal Škvarka
László Lencse
Myrto Uzuni46′

Roland Varga73′

Przewaga drużyny Ferencvarosu w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom MTK Budapeszt, a piłkarzom gości pokazał dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.