Liga węgierska - 1. kolejka NB I: Mezőkövesd-Zsóry SE - Zalaegerszegi TE 1-0 (1-0)

3 sierpnia na Városi Stadion odbyło się starcie 1. kolejki węgierskiej NB I pomiędzy drużynami Mezőkövesdu i Zalaegerszegi TE. Mecz zakończył się zwycięstwem Mezőkövesdu 1-0. Na stadionie stawiło się 2 245 widzów.

B. Zivzivadze 20'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Mezőkövesdu wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Szilardowi Devecseriemu z drużyny gości. Była to 15. minuta spotkania.

Jedyną bramkę meczu zdobył Budu Zivzivadze dla zespołu Mezőkövesdu. Bramka padła w tej samej minucie. W 26. minucie Dániel Farkaš został zmieniony przez Gábora Eperjesiego.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Mezőkövesdu.

W 60. minucie sędzia pokazał kartkę László Pekárowi, zawodnikowi Mezőkövesdu. W tej samej minucie w zespole Mezőkövesdu doszło do zmiany. Zsombor Berecz wszedł za Tamása Szelesa.

Trener Zalaegerszegi TE postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Dávida Barcziego i na pole gry wprowadził napastnika Gergelya Bobála. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 76. minucie Benjamin Babati został zmieniony przez Martina Hudáka, a za Gerga Kocsisa wszedł na boisko Bence Gergényi, co miało wzmocnić zespół Zalaegerszegi TE. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając László Pekára na Sándora Vajdę. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu arbiter wręczył kartkę Nikoli Mitroviciowi z Zalaegerszegi TE.

Patrik Demjén
26′ Dániel Farkaš
Szilard Devecseri15′
Matija Katanec
Zoran Lesjak
Andrii Nesterov
Krisztián Tamás
60′ Tamás Szeles
Benjamin Babati76′
60′ 90′ László Pekár
Miroslav Grumić
 20′ Budu Zivzivadze
András Radó
Dávid Dombó
Norbert Szemerédi
26′ Gábor Eperjesi
Bence Gergényi87′
60′ Zsombor Berecz
Lóránt Sebestyén
Lajos Bertus
János Szépe
90′ Sándor Vajda
Martin Hudák76′
Gábor Molnár
Gergely Bobál71′
Máté Mihály Sajbán

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Zalaegerszegi TE pokazał dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.