Liga węgierska - 1. kolejka NB I: Ferencváros Budapeszt - Debreceni VSC 2-1 (2-1)

W meczu 1. kolejki węgierskiej NB I, który rozegrany został 23 maja, drużyna Ferencvarosu wygrała z VSC Debreczyn 2-1 (2-1). Spotkanie odbyło się na Groupama Aréna w Budapeszcie.

Á. Bódi 13'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 59 pojedynków jedenastka Ferencvarosu wygrała 22 razy i zanotowała 19 porażek oraz 18 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników VSC Debreczyn w 13. minucie spotkania, gdy Ádám Bódi strzelił pierwszego gola.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się David Siger.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Ferencvaros: Oleksandrowi Zubkovowi w 28. i Ihorowi Kharatinowi w 36. minucie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Ferencvarosu przyniosły efekt bramkowy. W 42. minucie David Siger dał prowadzenie swojej drużynie.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Kibice VSC Debreczyn nie mogli już doczekać się wprowadzenia Harunę Zambuka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Babatunde Adeniji. W 60. minucie Oleksandr Zubkov zastąpił Bálinta Vécseia.

W 64. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bence Pávkovicsa z VSC Debreczyn, a w 72. minucie Endre'a Botkę z drużyny przeciwnej. Niedługo później trener Ferencvarosu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Nikolay Signevich, a murawę opuścił Bi Fortune.

János Ferenczi
72′ Endre Botka
Ákos Kinyik
Eldar Ćivić
Erik Kusnyír
36′ Ihor Kharatin
Bence Pávkovics64′
Gergo Lovrencsics
Ádám Bódi  13′
 22′, 42′ 88′ David Miklós Siger
Attila Haris67′
Tokmac Chol Nguen
Daniel Tozser77′
83′ Isael da Silva Barbosa
Kevin Varga67′
83′ Bi Sylvestre Franck Fortune Boli
Babatunde Temitope Adeniji46′
28′ 60′ Oleksandr Zubkov
Jurij Habovda
88′ Wergiton do Rosário Calmon
Bence Szabó
Gastón Andrés Lodico
Norbert Kundrak67′
83′ Michal Škvarka
Luka Milunović77′
60′ Bálint Vécsei
Nikola Trujić
83′ Nikolay Signevich
Haruna Zambuk Garba46′

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.

2
1
50%
50%

Już w najbliższą środę jedenastka Ferencvarosu będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Budapeszcie. Jej rywalem będzie Újpest FC. Natomiast 31 maja Honved Budapeszt będzie przeciwnikiem zespołu VSC Debreczyn w meczu, który odbędzie się w Budapeszcie.