Liga węgierska - 1. kolejka NB I: Diósgyőri VTK - Honved Budapeszt 2-1 (1-1)

4 sierpnia na Diósgyőri Stadion w Miszkolcu odbyło się spotkanie 1. kolejki węgierskiej NB I pomiędzy drużynami Diosgyori VTK i Honvedu Budapeszt. Mecz zakończył się zwycięstwem Diosgyori VTK 2-1. Na stadionie stawiło się 6 139 widzów.

1. kolejka Węgry - NB I
2019-08-04 18:00 | Stadion: Diósgyőri Stadion | Widzów: 6139 | Arbiter: T. Bognar
D. N'Gog 37'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 46 pojedynków drużyna Honvedu Budapeszt wygrała 22 razy i zanotowała 16 porażek oraz osiem remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 35. minucie Dániel Gazdag został zmieniony przez Tonćiego Kukoča-Petraellę.

W tym czasie zawodnicy Honvedu Budapeszt nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się David N'Gog.

Piłkarze gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W czwartej minucie doliczonego czasu gola wyrównującego strzelił z karnego Mátyás Tajti.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 57. minucie Florent Hasani został zmieniony przez Gábora Borosa, co miało wzmocnić drużynę Diosgyori VTK. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vladyslava Kulacha na Tidjaniego Moutariego w 71. minucie. W 60. minucie arbiter ukarał żółtą kartką MacDonalda Ngwę z Honvedu Budapeszt, a w 72. minucie Dejana Karana z drużyny przeciwnej.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Diosgyori VTK przyniosły efekt bramkowy. W 76. minucie Sergiy Shestakov dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W następstwie utraty gola trener Honvedu Budapeszt postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Eke Uzomę i na pole gry wprowadził napastnika Dominika Cipfa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Chwilę później trener Diosgyori VTK postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Mátyása Tajtiego. Na boisko wszedł Bence Szabó, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 83. a 87. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Diosgyori VTK i jedną drużynie przeciwnej.

W 86. minucie w zespole Diosgyori VTK doszło do zmiany. Martin Juhar wszedł za Sergiego Shestakova. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Bence Batik
72′ Dejan Karan
George Ikenne-King
Kristóf Polgár
Đorđe Kamber83′
84′ Márk Tamás
MacDonald Ngwa Niba60′
Joachim Adukor
Eke Uzoma77′
Dávid Márkvárt
Bence Zoltán Banó-Szabó
 76′ 86′ Serhii Shestakov
Dániel Gazdag35′
 45′ (k.) 80′ Mátyás Tajti
Barna Kesztyűs
57′ Florent Hasani
Vladyslav Kulach71′
Dániel Prosser
David N'Gog  37′ (k.)
Erik Bukrán
András Horváth
86′ Martin Juhar
Dávid Kálnoki-Kis
András Krisztian Vági
Tonći Kukoč-Petraello35′
80′ 87′ Bence Szabó
Ivan Lovrić
Patrik Ternován
Federico Moretti
57′ Gábor Boros
Dominik Cipf77′
Richárd Tibor Zsolnai
Tidjani Amadou Moutari Kalala71′

Zawodnicy Diosgyori VTK obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.