Kisvarda Master Good - Mezokovesd Sport Egyesulet 4-2 (2-1). Liga - 13. kolejka

7 sierpnia na Varkerti Stadion w Kisvárdzie odbyło się starcie 13. kolejki OTP Bank Liga pomiędzy drużynami Kisvardy Master Good i Mezokovesd-Zsory FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Kisvardy Master Good 4-2. Jedną z bramek zdobył Rafał Makowski.

7 sierpnia  na Varkerti Stadion w Kisvárdzie odbyło się starcie  13. kolejki  OTP Bank Liga pomiędzy drużynami Kisvardy Master Good  i Mezokovesd-Zsory FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Kisvardy Master Good 4-2. Jedną z bramek zdobył Rafał Makowski.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 pojedynków zespół Mezokovesd-Zsory FC wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Kevinowi Kallaiemu z Mezokovesd-Zsory FC.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Driton Camaj.

W 35. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Philipp Schmiedl osłabiając tym samym drużynę Mezokovesd-Zsory FC.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kisvardy Master Good w 37. minucie spotkania, gdy Bogdan Melnyik zdobył drugą bramkę. W 40. minucie za Gerga Nagya wszedł Dino Besirovic.

W tej samej minucie w zespole Mezokovesd-Zsory FC doszło do zmiany. Robert Pillar wszedł za Aleksandra Karnitskiego. W ostatniej minucie pierwszej połowy żółtą kartką został ukarany Robert Pillar, zawodnik Mezokovesd-Zsory FC.

W 45. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Kisvardy Master Good Matheus Leoni.

Drużyna Mezokovesd-Zsory FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Kisvardy Master Good, strzelając kolejnego gola. W 49. minucie wynik na 3-1 podwyższył Mario Ilievski.

Rafał Makowski wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kisvardy Master Good, zdobywając kolejną bramkę w 56. minucie pojedynku. W 61. minucie Kevin Kallai został zmieniony przez Marka Madarasza, a za Tamasa Cseriego wszedł na boisko Gabor Molnar, co miało wzmocnić drużynę Mezokovesd-Zsory FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dritona Camaja na Jaroszlava Helesa.

Chwilę później trener Kisvardy Master Good postanowił bronić wyniku. W 66. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Rafała Makowskiego wszedł Roland Biro, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Kisvardy Master Good utrzymać prowadzenie.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 11 minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Marin Jurina.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-2.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Kisvardy Master Good żadną kartką, natomiast zawodnikom Mezokovesd-Zsory FC pokazał dwie żółte i jedną czerwoną.

Zespół Kisvardy Master Good w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna Mezokovesd-Zsory FC wymieniła czterech graczy.