Debreceni Vasutas Sport Club - Vasas Futball Club 1-1 (0-1). Liga - 3. kolejka

12 sierpnia na Nagyerdei Stadion w Debreczynie odbyło się spotkanie 3. kolejki OTP Bank Liga pomiędzy drużynami DVSC i Vasas FC. Mecz zakończył się remisem 1-1.

12 sierpnia  na Nagyerdei Stadion w Debreczynie odbyło się spotkanie  3. kolejki  OTP Bank Liga pomiędzy drużynami DVSC  i Vasas FC. Mecz zakończył się remisem 1-1.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 starć zespół Vasas FC wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut drużyna DVSC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Vasas FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Zsombor Berecz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vasas FC, strzelając gola w 21. minucie meczu.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Botond Barath osłabiając tym samym drużynę Vasas FC. W 36. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kristofa Hinorę z Vasas FC, a w 38. minucie Petera Baratha z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Vasas FC.

Na drugą połowę drużyna DVSC wyszła w zmienionym składzie, za Bence Sosa, Janosa Ferencziego weszli Zsombor Bevardi, Krisztofer Horvath. Trener Vasas FC postanowił bronić wyniku. W 50. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Andrasa Rada wszedł Laszlo Deutsch, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Vasas FC nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował spotkanie.

W 54. minucie żółtą kartką został ukarany Zsombor Bevardi, piłkarz DVSC. W 55. minucie za Erika Kusnyira wszedł Nimrod Baranyai. Między 57. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze Vasas FC: Patrik Hidi, Filip Holender, Kristof Hinora, na ich miejsce weszli: Sandor Hidi, Jozsef Szalai, Dominik Cipf. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Petera Baratha, Marka Szecsiego zajęli: Georgios Neofytidis, Dorian Babunski.

Między 61. a 74. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Vasas FC i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół DVSC w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Dorian Babunski.

W 90. minucie w drużynie Vasas FC doszło do zmiany. Sebestyen Ihrig-Farkas wszedł za Patricka Iyinbora. W tej samej minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Kennethowi Otigbie z zespołu Vasas FC. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Pomimo wyraźnej przewagi drużyny DVSC nie udało się pokonać przeciwników, pomimo tego że oddała ona dziewięć celnych strzałów.

Arbiter pokazał pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną zawodnikom Vasas FC, a piłkarzom DVSC przyznał trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.