Budapest Honved Football Club - Paksi Futball Club 3-3 (2-0). Liga - 3. kolejka

14 sierpnia na Bozsik Jozsef Stadion odbyło się spotkanie 3. kolejki OTP Bank Liga pomiędzy drużynami Budapestu Honved i Paksi FC. Starcie zakończyło się remisem 3-3. Na boisku mogliśmy zobaczyć Lukasa Klemenza występującego w Budapeście Honved.

14 sierpnia  na Bozsik Jozsef Stadion odbyło się spotkanie  3. kolejki  OTP Bank Liga pomiędzy drużynami Budapestu Honved  i Paksi FC. Starcie zakończyło się remisem 3-3. Na boisku mogliśmy zobaczyć Lukasa Klemenza występującego w Budapeście Honved.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 31 pojedynków drużyna Budapestu Honved wygrała 14 razy i zanotowała trzy porażki oraz 14 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Budapestu Honved otworzyli wynik. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Nenad Lukic.

Po kwadransie gry arbiter ukarał żółtą kartką Balinta Szaba, zawodnika Paksi FC.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Budapestu Honved w 20. minucie spotkania, gdy Nenad Lukic zdobył z karnego drugą bramkę. W 21. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Dominikowi Kocsisowi z drużyny Budapestu Honved.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Paksi FC rozpoczął w zmienionym składzie, za Balazsa Balogha, Lukacsa Bolego, Lukacsa Bolego weszli Mate Sajban, Attila Osvath, Kristof Papp.

Zawodnicy Paksi FC w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 54. minucie bramkę kontaktową zdobył Barnabas Varga.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Paksi FC przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie Barnabas Varga ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-2.

W 60. minucie Christian Gomis został zmieniony przez Bertalana Bocskaya. W następstwie utraty bramki trener Budapestu Honved postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Dominika Kocsisa i na pole gry wprowadził napastnika Zalana Kerezsiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie w zespole Budapestu Honved doszło do zmiany. Vidar Jonsson wszedł za Dominika Kocsisa.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 73. minucie Zalan Kerezsi dał prowadzenie swojej drużynie.

W 75. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Maxim Plakushchenko osłabiając tym samym zespół Budapestu Honved. Między 76. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy Budapestu Honved: Richlord Ennin, Richlord Ennin, na ich miejsce weszli: Boubacar Traore, Nikola Mitrovic. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Balinta Szaba, Zsolta Harasztiego zajęli: Richard Nagy, Daniel Bode. Między 89. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Paksi FC i jedną drużynie przeciwnej.

W 90. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Barnabas Varga z Paksi FC. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-3.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Budapestu Honved w pierwszej połowie, a w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.