28. kolejka NB I: Mezőkövesd-Zsóry SE - Ferencváros Budapeszt 1-2 (1-0)

W spotkaniu 28. kolejki węgierskiej NB I, które rozegrane zostało 13 kwietnia, drużyna Mezőkövesdu przegrała z Ferencvarosem 1-2 (1-0). Mecz na Városi Stadion obejrzało 4 030 widzów.

L. Bole 80'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 starć zespół Mezőkövesdu wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż dziewięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Trener Ferencvarosu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lukacsa Bole'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Ihor Kharatin. Posunięcie trenera było słuszne. Lukacsa Bole'a zdobył zwycięską bramkę w 80. minucie spotkania.

W tym czasie zawodnicy Mezőkövesdu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Stefan Dražić. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Tamásowi Cseriemu z Mezőkövesdu. Była to 37. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Mezőkövesdu.

Na drugą połowę zespół Mezőkövesdu wyszedł w zmienionym składzie, za Dániela Vadnaiego wszedł Gábor Eperjesi.

Jedenastka gospodarzy długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 30 minut, drużyna Ferencvarosu doprowadziła do remisu. Gola strzelił Lasza Dwali. W 55. minucie kartką został ukarany Leandro Pedroso, zawodnik gości.

W 64. minucie Roland Varga został zastąpiony przez Isala. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Ferencvarosu doszło do zmiany. Dániel Bode wszedł za Nikolaya Signevicha.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ferencvarosu w 80. minucie spotkania, gdy Lukacs Bole strzelił drugiego gola. Niedługo później trener Mezőkövesdu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 84. minucie zastąpił zmęczonego Tamása Cseriego. Na boisko wszedł Sándor Vajda, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Od 86. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Mezőkövesdu i jedną drużynie przeciwnej. W 87. minucie w jedenastce Mezőkövesdu doszło do zmiany. Márk Koszta wszedł za Gábora Molnára. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Marcel Heister
46′ Dániel Vadnai
Gergo Lovrencsics
37′ 84′ Tamás Cseri
Leandro Marcolini Pedroso de Almeida55′
90′ Bence Iszlai
Ihor Kharatin78′
Mykhailo Meskhi
Iwan Petriak
Tidjani Amadou Moutari Kalala
Tokmac Chol Nguen
 18′ Stefan Dražić
Nikolay Signevich68′
86′ 87′ Gábor Molnár
Roland Varga64′
Dávid Dombó
Ádám Holczer
46′ Gábor Eperjesi
Endre Botka
Attila Szalai
Abraham Akwasi Frimpong
84′ Sándor Vajda
Lukács Bőle78′  80′
Filip Dragóner
András Mátyás Csonka
87′ 90′ Márk Koszta
Dániel Bode68′
László Pekár
Isael da Silva Barbosa64′ 89′

Zespół Ferencvarosu był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starciu.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.