27. kolejka NB I: Újpest FC - Mezőkövesd-Zsóry SE 2-1 (0-1)

6 kwietnia na Szusza Ferenc Stadion w Budapeszcie odbyło się starcie 27. kolejki węgierskiej NB I pomiędzy drużynami Ujpest FC i Mezőkövesdu. Mecz zakończył się zwycięstwem Ujpest FC 2-1. Pojedynek obejrzało 2 288 widzów.

27. kolejka Węgry - NB I
2019-04-06 17:00 | Stadion: Szusza Ferenc Stadion | Widzów: 2288 | Arbiter: P. Solymosi
S. Dražić 21'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka Ujpest FC wygrała aż sześć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie kartkę dostał Attila Szalai, zawodnik gości.

W 12. minucie Obinna Nwobodo został zastąpiony przez Giorgiego Beridzego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Mezőkövesdu w 21. minucie spotkania, gdy Stefan Dražić strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę otrzymał Giorgi Beridze z Ujpest FC. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Mezőkövesdu.

Drugą połowę zespół Ujpest FC rozpoczął w zmienionym składzie, za Alassane'a Diallo wszedł Vincent Onovo. Trener Ujpest FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Donáta Zsótéra. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Dániel Nagy. Posunięcie trenera było słuszne. Donáta Zsótéra strzelił zwycięskiego gola w 85. minucie spotkania.

Między 60. a 81. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i dwie drużynie przeciwnej. W 66. minucie w zespole Mezőkövesdu doszło do zmiany. Lajos Bertus wszedł za Tamása Szelesa. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Lacina Traoré. To już trzecie trafienie tego piłkarza w sezonie.

Chwilę później trener Mezőkövesdu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 85. minucie na plac gry wszedł Sándor Vajda, a murawę opuścił Tidjani Moutari.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Ujpest FC przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie Donát Zsótér dał prowadzenie swojej jedenastce.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Erik Silye
75′ Kire Ristevski
Attila Szalai6′
46′ Alassane Diallo
Tamás Szeles66′
46′ Dániel Nagy
Bence Iszlai81′
12′ Obinna Nwobodo
Mykhailo Meskhi79′
Barnabás Rácz
Tidjani Amadou Moutari Kalala85′
Bojan Sanković
Stefan Dražić  21′
 83′ (k.) Lacina Emeghara Traoré
Lajos Bertus66′
12′ 39′ Giorgi Beridze
Sándor Vajda85′
46′ Vincent Onovo
Filip Dragóner
Theophilus Solomon
Márk Koszta
46′  85′ 78′ Donát Ferenc Zsótér