27. kolejka NB I: Ferencváros Budapeszt - Paksi SE 3-0 (1-0)

W meczu 27. kolejki węgierskiej NB I, który rozegrany został 6 kwietnia, drużyna Ferencvarosu zwyciężyła z Paksi SE 3-0 (1-0). Mecz na Groupama Aréna w Budapeszcie obejrzało 9 673 widzów.

D. Bode 79'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 27 pojedynków jedenastka Ferencvarosu wygrała 11 razy i zanotowała pięć porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszej minucie do własnej bramki trafił zawodnik Paksi SE Bence Lenzsér.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Paksi SE: Jozsefowi Windeckerowi w 20. i Norbertowi Könyvesowi w 33. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Ferencvarosu.

W 50. minucie żółtą kartką został ukarany András Simon, piłkarz gości.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W tej samej minucie wynik na 2-0 podwyższył Tokmac Nguen.

W 56. minucie za Bence'a Lenzséra wszedł János Szabó. W 64. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Isalowi z Ferencvarosu. Po chwili trener Ferencvarosu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Dániel Bode, a murawę opuścił Nikolay Signevich. Dániel Bode bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jednego gola. Była to już jego siódma bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Ferencvarosu doszło do zmiany. Roland Varga wszedł za Isala. A kibice Paksi SE nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tamása Egerszegiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Jozsef Windecker. W 77. minucie w jedenastce Paksi SE doszło do zmiany. Mohamed Remili wszedł za Jánosa Hahna.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ferencvarosu w 79. minucie spotkania, gdy Dániel Bode strzelił trzeciego gola. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Ferencvarosu doszło do zmiany. Márk Könczey wszedł za Tokmaca Nguena. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

László Zsidai
 50′ 83′ Tokmac Chol Nguen
János Csaba Hahn77′
64′ 73′ Isael da Silva Barbosa
Norbert Könyves33′
72′ Nikolay Signevich
András Simon50′ 53′
Ádám Holczer
Gergő Rácz
83′ Márk Könczey
Tamás Balo
72′  79′ Dániel Bode
Kristóf Papp
73′ Roland Varga
Mohamed Remili77′

Zespół Ferencvarosu był w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starciu. Wyjątkowa nieporadność napastników Paksi SE była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Piłkarze gości obejrzeli w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.