New York City Football Club - New England Revolution 1-0 (0-0,0-0). US Open Cup

26 maja odbyło się spotkanie US Open Cup pomiędzy drużynami New York City i New England Rev. Po dogryce mecz zakończył się zwycięstwem New York City 1-0.

26 maja  odbyło się spotkanie   US Open Cup pomiędzy drużynami New York City  i New England Rev. Po dogryce mecz zakończył się zwycięstwem New York City 1-0.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał T. Andrade z jedenastki New York City. Była to 22. minuta starcia.

Na drugą połowę zespół New England Rev. wyszedł w zmienionym składzie, za J. Bella wszedł A. Farrell. Między 55. a 63. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom New England Rev. i jedną drużynie przeciwnej.

W 67. minucie E. Bajraktarevic został zmieniony przez G. Bou. W 84. minucie kartkę dostał G. Zelalem z New York City.

Po rozpoczęciu dogrywki w drużynie New England Rev. doszło do zmiany. B. Bye wszedł za D. Riverę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników New York City w 94. minucie spotkania, gdy S. Rodríguez zdobył pierwszą bramkę. W 100. minucie kartkę dostał S. Rodríguez, piłkarz New York City.

W 102. minucie G. Zelalem został zmieniony przez V. Latinovicha, co miało wzmocnić zespół New York City. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając R. Spauldinga na D. Jonesa. W pierwszych minutach drugiej części dogrywki w jedenastce New England Rev. doszło do zmiany. W. Kaptoum wszedł za B. Revena. W doliczonej pierwszej minucie dogrywki kartkę obejrzał V. Castellanos z drużyny New York City.

Dogrywkę wygrał zespół New York City który strzelił jednego gola.

Przewaga drużyny New York City w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy New York City dostali w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy dwie.