Vancouver Whitecaps Football Club - San Jose Earthquakes 3-3 (0-0). Liga -

W starciu MLS, które rozegrane zostało 15 maja, zespół Vancouver Whitecapsu zremisował z San Jose Earthquakes 3-3 (0-0). Spotkanie odbyło się na BC Place Stadium.

W  starciu  MLS, które rozegrane zostało 15 maja, zespół Vancouver Whitecapsu zremisował  z San Jose Earthquakes  3-3 (0-0). Spotkanie odbyło się na BC Place Stadium.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 26 pojedynków drużyna Vancouver Whitecapsu wygrała dziewięć razy i zanotowała siedem porażek oraz 10 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między piątą a 38. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Vancouver Whitecapsu i jedną drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę drużyna Vancouver Whitecapsu wyszła w zmienionym składzie, za Russella Teiberta wszedł Michael Baldisimo.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vancouver Whitecapsu w 52. minucie spotkania, gdy Lucas Cavallini zdobył pierwszą bramkę. W 54. minucie Eric Remedi został zastąpiony przez Jana Gregusa.

Zawodnicy San Jose Earthquakes szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców wpisał się Jamiro Monteiro.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół San Jose Earthquakes przyniosły efekt bramkowy. W 73. minucie Jeremy Ebobisse dał prowadzenie swojej jedenastce.

Drużyna Vancouver Whitecapsu wyrównała wynik meczu. W 75. minucie bramkę wyrównującą zdobył Ryan Raposo. Asystę zanotował Deiber Caicedo.

W 81. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Jeremy Ebobisse z San Jose Earthquakes. Trener Vancouver Whitecapsu postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Ryana Raposo i na pole gry wprowadził napastnika Pedro Vitego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Chwilę później trener San Jose Earthquakes postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 84. minucie zastąpił zmęczonego Cade'a Cowella. Na boisko wszedł Ousseni Bouda, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 90. minucie boisko opuścili zawodnicy San Jose Earthquakes: Jack Skahan, Benjamin Kikanovic, a na ich miejsce weszli Jamiro Monteiro, Jeremy Ebobisse.

Jedenastka San Jose Earthquakes niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 10 minut, zespół Vancouver Whitecapsu doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Erik Godoy. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-3.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Vancouver Whitecapsu, a zawodnikom San Jose Earthquakes przyznał jedną.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.