Vancouver Whitecaps Football Club - Los Angeles Football Club 1-0 (0-0). Liga -

W pojedynku MLS, który rozegrany został 3 lipca, drużyna Vancouver Whitecapsu zwyciężyła z Los Angeles FC 1-0 (0-0). Mecz odbył się na BC Place Stadium.

W  pojedynku  MLS, który rozegrany został 3 lipca, drużyna Vancouver Whitecapsu zwyciężyła  z Los Angeles FC  1-0 (0-0). Mecz odbył się na BC Place Stadium.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 starć zespół Los Angeles FC wygrał cztery razy i tyle samo razy przegrywał. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 27. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lucasa Cavalliniego z Vancouver Whitecapsu, a w 39. minucie Jesusa Murilla z drużyny przeciwnej.

W 45. minucie Lucas Cavallini został zmieniony przez Cristiana Dajomego. W tej samej minucie w drużynie Los Angeles FC doszło do zmiany. Eddie Segura wszedł za Jesusa Murilla. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 55. minucie sędzia ukarał kartką Ryana Gaulda, zawodnika Vancouver Whitecapsu. W 65. minucie boisko opuścili zawodnicy Los Angeles FC: Ilie Sanchez, Kwadwo Opoku, a na ich miejsce weszli Kellyn Acosta, Danny Musovski.

Trener Vancouver Whitecapsu postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Ryana Raposo i na pole gry wprowadził napastnika Pedro Vitego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 77. minucie Cristian Arango został zmieniony przez Danny'ego Del Rio, co miało wzmocnić jedenastkę Los Angeles FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcusa Godinha na Luisa Martinsa oraz Briana White'a na Tosainta Rickettsa. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku kartkę obejrzał Mamadou Mbacke z Los Angeles FC.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 89. minucie bramkę zdobył Andres Cubas.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 90. minucie, w zespole Los Angeles FC za Sebastiena Ibeaghi wszedł Cal Jennings, a w drużynie Vancouver Whitecapsu Ryan Gauld zmienił Floriana Jungwirtha.

Wyjątkowa nieporadność napastników Los Angeles FC była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia ukarał żółtymi kartkami dwóch piłkarzy Vancouver Whitecapsu. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Los Angeles FC dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.