Vancouver Whitecaps Football Club - Football Club Dallas 2-1 (0-1). Liga -

19 maja na BC Place Stadium odbył się mecz MLS pomiędzy drużynami Vancouver Whitecapsu i FC Dallas. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Vancouver Whitecapsu 2-1. Na stadionie zasiadło 12 716 widzów.

19 maja  na BC Place Stadium odbył się mecz   MLS pomiędzy drużynami Vancouver Whitecapsu  i FC Dallas. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Vancouver Whitecapsu 2-1. Na stadionie zasiadło 12 716 widzów.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 21 pojedynków drużyna FC Dallas wygrała siedem razy i zanotowała tyle samo porażek oraz siedem remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Vancouver Whitecaps: Michaelowi Baldisimo w 40. i Javainowi Brownowi w 45. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Dallas w 45. minucie spotkania, gdy Paul Arriola strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Dallas.

W 51. minucie sędzia przyznał kartkę Paxtonowi Pomykalowi z FC Dallas. W 59. minucie za Ryana Raposo wszedł Brian White.

W 66. minucie Marco Farfan został zmieniony przez Emę Twumasi, co miało wzmocnić zespół FC Dallas. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michaela Baldisimo na Leonarda Owusu.

Drużyna Vancouver Whitecapsu otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 71. minucie Brian White wyrównał wynik meczu. Asystę zaliczył Cristian Gutierrez.

W 74. minucie boisko opuścili piłkarze FC Dallas: Tsiki Ntsabeleng, Franco Jara, a na ich miejsce weszli Paxton Pomykal, Jader Obrian. Po chwili trener Vancouver Whitecapsu postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Cristiana Dajomego wszedł Marcus Godinho, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Vancouver Whitecapsu utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę jedenastce Vancouver Whitecapsu udało się strzelić gola i wygrać. W tej samej minucie trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy, w drużynie Vancouver Whitecapsu za Deibera Caiceda wszedł Pedro Vite, a w zespole FC Dallas Matt Hedges zmienił Josue Quinoneza.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Vancouver Whitecapsu w 90. minucie spotkania, gdy Lucas Cavallini zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej siódmej minucie spotkania, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Emie Twumasi i Lucasowi Cavalliniemu.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Piłkarze Vancouver Whitecapsu dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.