Vancouver Whitecaps Football Club - Colorado Rapids 2-1 (2-0). Liga -

18 sierpnia na BC Place Stadium odbył się pojedynek MLS pomiędzy drużynami Vancouver Whitecapsu i Colorado Rapids. Starcie zakończyło się zwycięstwem Vancouver Whitecapsu 2-1.

18 sierpnia  na BC Place Stadium odbył się pojedynek   MLS pomiędzy drużynami Vancouver Whitecapsu  i Colorado Rapids. Starcie zakończyło się zwycięstwem Vancouver Whitecapsu 2-1.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 spotkania jedenastka Colorado Rapids wygrała dziewięć razy i zanotowała osiem porażek oraz pięć remisów.

Asystę zaliczył Julian Gressel.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vancouver Whitecapsu w 14. minucie spotkania, gdy Ryan Gauld zdobył pierwszą bramkę. W 34. minucie Javain Brown został zastąpiony przez Jake'a Nerwinskiego.

Drużyna Colorado Rapids ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Vancouver Whitecapsu, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 2-0 zdobył po raz drugi w 40. minucie Ryan Gauld.

W ostatniej minucie pierwszej połowy w jedenastce Vancouver Whitecapsu doszło do zmiany. Ryan Raposo wszedł za Alessandra Schöpfa.

W 59. minucie Sam Nicholson został zmieniony przez Michaela Barriosa, a za Gustava Vallecillę wszedł na boisko Lalas Abubakar, co miało wzmocnić drużynę Colorado Rapids. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcusa Godinha na Russella Teiberta.

Zawodnicy Colorado Rapids w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 76. minucie wynik ustalił Gyasi Zardes.

W 80. minucie boisko opuścili zawodnicy Colorado Rapids: Collen Warner, Ralph Priso-Mbongue, a na ich miejsce weszli Felipe Gutierrez, Max Alves. Chwilę później trener Vancouver Whitecapsu postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Juliana Gressla wszedł Luis Martins, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Vancouver Whitecapsu utrzymać prowadzenie. W 86. minucie Lucas Cavallini został zmieniony przez Tosainta Rickettsa, co miało wzmocnić drużynę Vancouver Whitecapsu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stevena Beitashoura na Darrena Yapiego.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Ralphowi Priso-Mbongue'owi z zespołu Colorado Rapids. Była to 90. minuta spotkania. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Vancouver Whitecapsu żadną kartką, natomiast zawodnikom Colorado Rapids przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.