Toronto Football Club - Seattle Sounders Football Club 0-2 (0-1). Liga -

3 lipca na BMO Field odbył się mecz MLS pomiędzy drużynami Toronto FC i Seattle Sounders. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Seattle Sounders 2-0.

3 lipca  na BMO Field odbył się mecz   MLS pomiędzy drużynami Toronto FC  i Seattle Sounders. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Seattle Sounders 2-0.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 spotkań jedenastka Toronto FC wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 14. a 34. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Seattle Sounders i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Seattle Sounders w 39. minucie spotkania, gdy Dylan Teves zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Leonardo Chu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Seattle Sounders.

W 50. minucie Ayo Akinola zastąpił Deandre'a Kerra. W 51. minucie Luca Petrasso został zmieniony przez Jahkeele'a Marshalla-Rutty'ego, co miało wzmocnić zespół Toronto FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ethana Dobbelaere'a na Dylana Tevesa oraz Jimmy'ego Medrandę na Kelyna Rowe'a.

Jedenastka Toronto FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Seattle Sounders, zdobywając kolejną bramkę. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu nie dał szans obrony bramkarzowi Fredy Montero. W zdobyciu bramki pomógł Nicolas Lodeiro.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Seattle Sounders: Nicolasowi Lodeirowi w 70. minucie i Danny'emu Leyvie w drugiej minucie doliczonego czasu meczu. W 72. minucie Leonardo Chu został zmieniony przez Josha Atencio, a za Reeda Bakera-Whitinga wszedł na boisko Fredy Montero, co miało wzmocnić zespół Seattle Sounders. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jaydena Nelsona na Ralpha Priso-Mbongue'a. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Przewaga drużyny Toronto FC w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Toronto FC, natomiast zawodnikom Seattle Sounders pokazał cztery.

Drużyna Toronto FC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Seattle Sounders w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.