Toronto Football Club - New England Revolution 2-2 (1-1). Liga -

W pojedynku MLS, który rozegrany został 18 sierpnia, zespół Toronto FC zremisował z New England Rev. 2-2 (1-1). Mecz na BMO Field obejrzało 28 464 widzów.

W  pojedynku  MLS, który rozegrany został 18 sierpnia, zespół Toronto FC zremisował  z New England Rev.  2-2 (1-1). Mecz na BMO Field obejrzało 28 464 widzów.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 24 pojedynki jedenastka New England Rev. wygrała 10 razy i zanotowała siedem porażek oraz siedem remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna Toronto FC próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 24. minucie Wilfrid Kaptoum zastąpił Matta Polstera.

W 30. minucie kartkę otrzymał Christian Makoun z New England Rev..

W tym czasie zawodnicy Toronto FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy z karnego bramkę zdobył Federico Bernardeschi.

W 36. minucie sędzia ukarał kartką Aya Akinolę, piłkarza Toronto FC.

Jedenastka New England Rev. nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 37. minucie Tommy McNamara wyrównał wynik meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Justin Rennicks. Asystę zanotował Carles Gil.

W 65. minucie w zespole Toronto FC doszło do zmiany. Deandre Kerr wszedł za Jaydena Nelsona. W tej samej minucie trener Toronto FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Aya Akinolę. Na boisko wszedł Jesus Jimenez, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 68. minucie boisko opuścili piłkarze New England Rev.: Noel Buck, Esmir Bajraktarevic, a na ich miejsce weszli Emmanuel Boateng, Justin Rennicks.

Zawodnicy Toronto FC odpowiedzieli strzeleniem gola. Na kwadrans przed zakończeniem meczu wynik ustalił Domenico Criscito. Asystę przy bramce zanotował Michael Bradley.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Richie Laryei z jedenastki Toronto FC. Była to 78. minuta starcia. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Przewaga drużyny Toronto FC w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Toronto FC, a zawodnikom New England Rev. przyznał jedną.

Zespół Toronto FC w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna New England Rev. wykorzystała wszystkie zmiany.