Toronto Football Club - Columbus Crew Soccer Club 1-2 (0-2). Liga -

30 czerwca na BMO Field odbył się mecz MLS pomiędzy drużynami Toronto FC i Columbusu Crew. Starcie zakończyło się zwycięstwem Columbusu Crew 2-1.

30 czerwca  na BMO Field odbył się mecz   MLS pomiędzy drużynami Toronto FC  i Columbusu Crew. Starcie zakończyło się zwycięstwem Columbusu Crew 2-1.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 27 spotkań drużyna Toronto FC wygrała 11 razy i zanotowała 10 porażek oraz sześć remisów.

Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Jacen Russell-Rowe.

W tym czasie to zawodnicy Columbusu Crew otworzyli wynik. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Sean Zawadzki. Ponownie w zdobyciu bramki pomógł Jacen Russell-Rowe.

Zespół Toronto FC ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Columbusu Crew, strzelając kolejnego gola. W 30. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Darlington Nagbe.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Kosi Thompson z Toronto FC. Była to 37. minuta spotkania. W 45. minucie Ayo Akinola został zastąpiony przez Jonathana Osorio. W tej samej minucie w jedenastce Toronto FC doszło do zmiany. Deandre Kerr wszedł za Ralpha Priso-Mbongue'a.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Jesus Jimenez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Toronto FC, zdobywając bramkę w 54. minucie meczu. W 55. minucie w zespole Toronto FC doszło do zmiany. Jahkeele Marshall-Rutty wszedł za Lucę Petrasso.

Chwilę później trener Columbusu Crew postanowił bronić wyniku. W 59. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Pedro Santosa wszedł James Sands, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Columbusu Crew utrzymać prowadzenie. W 65. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jonathana Osorio z Toronto FC, a w 66. minucie Jacena Russella-Rowe'a z drużyny przeciwnej. Trener Toronto FC postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Kosiego Thompsona i na pole gry wprowadził napastnika Jacoba Shaffelburga. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 80. minucie Darlington Nagbe został zmieniony przez Luisa Diaza, co miało wzmocnić jedenastkę Columbusu Crew. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jacoba Shaffelburga na Jordana Perruzzę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter przyznał kartkę Jamesowi Igbekeme'owi z zespołu Columbusu Crew. Drużynie Toronto FC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Columbusu Crew.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników.