Toronto Football Club - Chicago Fire Football Club 3-2 (1-0). Liga -

W meczu MLS, który rozegrany został 29 maja, drużyna Toronto FC zwyciężyła z Chicago Fire 3-2 (1-0). Pojedynek odbył się na BMO Field. Jedną z bramek zdobył Kacper Przybylko.

W  meczu  MLS, który rozegrany został 29 maja, drużyna Toronto FC zwyciężyła  z Chicago Fire  3-2 (1-0). Pojedynek odbył się na BMO Field. Jedną z bramek zdobył Kacper Przybylko.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Jedenastka Toronto FC wygrała aż 11 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko dwa.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie Jonathan Osorio zastąpił Jaydena Nelsona.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Toronto FC w 13. minucie spotkania, gdy Deandre Kerr strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Jesus Jimenez.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy kartkę dostał Alejandro Pozuelo, zawodnik Toronto FC. W 45. minucie w zespole Toronto FC doszło do zmiany. Lukas MacNaughton wszedł za Shane'a O'Neilla. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Toronto FC.

Jedenastka Chicago Fire otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 52. minucie bramkę wyrównującą zdobył Carlos Teran. Asystę zaliczył Xherdan Shaqiri.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu sędzia przyznał kartkę Kacprowi Przybylce z zespołu Chicago Fire.

Kacper Przybylko wywołał eksplozję radości wśród kibiców Chicago Fire, strzelając kolejnego gola w 66. minucie spotkania. W 67. minucie w drużynie Toronto FC doszło do zmiany. Jacob Shaffelburg wszedł za Jesusa Jimeneza. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Alejandro Pozuelo.

W 74. minucie kartką został ukarany Xherdan Shaqiri, piłkarz Chicago Fire. Na kwadrans przed zakończeniem starcia w jedenastce Chicago Fire doszło do zmiany. Fabian Herbers wszedł za Iana Torresa.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Toronto FC przyniosły efekt bramkowy. W 78. minucie Alejandro Pozuelo dał prowadzenie swojej drużynie.

Między 80. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Toronto FC i jedną drużynie przeciwnej. Między 82. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Toronto FC: Alejandro Pozuelo, Ayo Akinola, na ich miejsce weszli: Ralph Priso-Mbongue, Jordan Perruzza. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kacpra Przybylki, Federica Navarra zajęli: Jhon Duran, Brian Gutierrez. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-2.

Zawodnicy obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Jedenastka Toronto FC wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna Chicago Fire w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.