Toronto Football Club - Atlanta United Football Club 2-1 (1-0). Liga -

26 czerwca na BMO Field odbyło się spotkanie MLS pomiędzy drużynami Toronto FC i Atlanty United. Mecz zakończył się zwycięstwem Toronto FC 2-1.

26 czerwca  na BMO Field odbyło się spotkanie   MLS pomiędzy drużynami Toronto FC  i Atlanty United. Mecz zakończył się zwycięstwem Toronto FC 2-1.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 pojedynków zespół Atlanty United wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie na listę strzelców wpisał się Jonathan Osorio. Przy strzeleniu gola asystował Jayden Nelson.

W 28. minucie kartkę otrzymał Jayden Nelson z Toronto FC. W 45. minucie Jayden Nelson został zastąpiony przez Deandre'a Kerra. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Toronto FC.

W 52. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Carlosa Salceda z Toronto FC, a w 54. minucie Marcelina Morena z drużyny przeciwnej.

Zespół Atlanty United nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 57. minucie bramkę wyrównującą zdobył Luiz Araujo. Asystę zanotował Franco Ibarra.

W 72. minucie kartkę dostał Luiz Araujo, piłkarz Atlanty United.

Zawodnicy Toronto FC odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Ralph Priso-Mbongue.

W 82. minucie boisko opuścili zawodnicy Atlanty United: Machop Chol, Amar Sejdic, Dom Dwyer, a na ich miejsce weszli Aiden McFadden, Emerson Hyndman, Luiz Araujo. Chwilę później trener Toronto FC postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Aya Akinolę wszedł Shane O'Neill, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Toronto FC utrzymać prowadzenie. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Zespół Toronto FC wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka Atlanty United w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.