Reklama

Reklama

Świetny występ Świderskiego - gol i piękna asysta

Karol Świderski zdobył gola i zaliczył piękną asystę w wygranym przez Charlotte wyjazdowym meczu z New York City FC. Dla Polaka było to ósme trafienie w sezonie.

Świderski wpisał się na listę strzelców już w czwartej minucie, wykorzystując podanie McKinzego Gainesa. Polak musiał się chwilę wstrzymać z radością, bo zespół VAR sprawdzał jeszcze czy piłka po jego strzale na pewno całym obwodem minęła linię bramkową.

Zespół z Nowego Jorku wyrównał jeszcze w pierwszej połowie, ale Charlotte po zmianie stron przeciągnęło ten mecz na swoją stronę, w czym spory udział miał Świderski. 

Na niespełna kwadrans przed końcem 25-latek świetnie odegrał do Brandta Bronico, który mocnym strzałem dał Charlotte prowadzenie. W samej końcówce zwycięstwo przypieczętował znany z europejskich boisk Christian Fuchs.

Reklama

To było ósme trafienie i trzecia asysta Świderskiego w tym sezonie. Charlotte zajmuje obecnie 10. miejsce w konferencji wschodniej MLS, ma jednak tylko punkt straty do FC Cincinnati będącego na ostatnim miejscu dającym prawo gry w play-offach.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL