Sporting Kansas City - New York Red Bulls 0-1 (0-0). Liga -

4 lipca na Children's Mercy Park odbyło się starcie MLS pomiędzy drużynami Sportinga Kansas City i New York Red Bulls. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem New York Red Bulls 1-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Patryka Klimalę występującego w New York Red Bulls.

4 lipca  na Children's Mercy Park odbyło się starcie   MLS pomiędzy drużynami Sportinga Kansas City  i New York Red Bulls. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem New York Red Bulls 1-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Patryka Klimalę występującego w New York Red Bulls.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 meczów zespół New York Red Bulls wygrał sześć razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 26. minucie Omir Fernandez zastąpił Camerona Harpera.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy New York Red Bulls w 53. minucie spotkania, gdy Aaron Long zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Lewis Morgan.

W 57. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Cameronowi Harperowi z New York Red Bulls. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy czerwoną kartkę obejrzał Sean Nealis, tym samym drużyna New York Red Bulls musiała znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom New York Red Bulls: Johnowi Tolkinowi w 79. i Frankiemu Amai w 83. minucie.

Chwilę później trener Sportinga Kansas City postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 85. minucie zastąpił zmęczonego Felipe Hernandeza. Na boisko wszedł Marinos Tzionis, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 90. minucie żółtą kartkę dostał Andreu Fontas, zawodnik Sportinga Kansas City.

Zespół Sportinga Kansas City miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom New York Red Bulls, natomiast zawodnikom Sportinga Kansas City przyznał jedną żółtą.

Drużyna Sportinga Kansas City w drugiej połowie wymieniła jednego gracza. Natomiast zespół New York Red Bulls wykorzystał wszystkie zmiany.