Sporting Kansas City - Colorado Rapids 2-1 (1-1). Liga -

W spotkaniu MLS, które rozegrane zostało 19 maja, zespół Sportinga Kansas City zwyciężył z Colorado Rapids 2-1 (1-1). Starcie odbyło się na Children's Mercy Park.

W  spotkaniu  MLS, które rozegrane zostało 19 maja, zespół Sportinga Kansas City zwyciężył  z Colorado Rapids  2-1 (1-1). Starcie odbyło się na Children's Mercy Park.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 26 meczów zespół Colorado Rapids wygrał dziewięć razy i zanotował tyle samo porażek oraz osiem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie żółtą kartkę dostał Danny Wilson z zespołu Colorado Rapids.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sportinga Kansas City w 24. minucie spotkania, gdy Daniel Salloi zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Oriol Rosell.

Zawodnicy Colorado Rapids odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 29. minucie Lucas Esteves wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Gyasi Zardes.

W 34. minucie za Nikolę Vujnovica wszedł Marinos Tzionis. W ostatniej minucie pierwszej połowy w zespole Colorado Rapids doszło do zmiany. Mark-Anthony Kaye wszedł za Jacka Price'a. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Niedługo po przerwie drużyna Sportinga Kansas City ponownie pokazała swoją wyższość. W 50. minucie Daniel Salloi ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-1.

W 59. minucie żółtą kartką został ukarany Felipe Hernandez, piłkarz Sportinga Kansas City. Chwilę później trener Colorado Rapids postanowił wzmocnić linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Gyasiego Zardesa. Na boisko wszedł Michael Barrios, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Od 78. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Colorado Rapids i jedną drużynie przeciwnej.

W 82. minucie w zespole Colorado Rapids doszło do zmiany. Nicolas Mezquida wszedł za Bryana Acostę. W doliczonej drugiej minucie meczu czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Auston Trusty, osłabiając drużynę Colorado Rapids. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 78. minucie. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry arbiter przyznał żółtą kartkę Lucasowi Estevesowi z Colorado Rapids.

Trzy minuty później czerwone kartki dostali: Andreu Fontas, Daniel Salloi z Sportinga Kansas City i Lucas Esteves (po drugiej żółtej) z Colorado Rapids. W doliczonej 10. minucie spotkania w zespole Sportinga Kansas City doszło do zmiany. Cameron Duke wszedł za Marinosa Tzionisa. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Przewaga drużyny Colorado Rapids w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Zawodnicy Sportinga Kansas City otrzymali w meczu dwie żółte kartki oraz dwie czerwone, natomiast ich przeciwnicy pięć żółtych i dwie czerwone.

Drużyna Sportinga Kansas City wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół Colorado Rapids wykorzystał wszystkie zmiany.