Seattle Sounders Football Club - Sporting Kansas City 3-0 (1-0). Liga -

25 czerwca na Lumen Field odbył się pojedynek MLS pomiędzy drużynami Seattle Sounders i Sportinga Kansas City. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Seattle Sounders 3-0.

25 czerwca  na Lumen Field odbył się pojedynek   MLS pomiędzy drużynami Seattle Sounders  i Sportinga Kansas City. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Seattle Sounders 3-0.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie Will Bruin dał prowadzenie swojej drużynie. Sytuację bramkową stworzył Cristian Roldan.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Seattle Sounders.

Jedyną kartkę w meczu dostał Jordan Morris z zespołu Seattle Sounders. Była to 64. minuta meczu.

Jedenastka Sportinga Kansas City ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Seattle Sounders, zdobywając kolejną bramkę. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 2-0 podwyższył Jordan Morris.

W 73. minucie w jedenastce Sportinga Kansas City doszło do zmiany. Kayden Pierre wszedł za Grahama Zusiego. W tej samej minucie Felipe Hernandez został zmieniony przez Rogera Espinozę. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Seattle Sounders doszło do zmiany. Leonardo Chu wszedł za Willa Bruina.

Cristian Roldan wywołał eksplozję radości wśród kibiców Seattle Sounders, strzelając kolejnego gola w 76. minucie pojedynku. Między 79. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Seattle Sounders: Yeimar Andrade, Nicolas Lodeiro, Albert Rusnak, na ich miejsce weszli: Abdoulaye Cissoko, Fredy Montero, Fredy Montero. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Logana Ndenbe'a, Johnny'ego Russella zajęli: Ben Sweat, Marinos Tzionis.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Drużyna Seattle Sounders zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 11 celnych strzałów.

Arbiter nie ukarał zawodników Sportinga Kansas City żadną kartką, natomiast piłkarzom Seattle Sounders pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.