Seattle Sounders Football Club - Real Salt Lake 1-2 (0-1). Liga -

W pojedynku MLS, który rozegrany został 15 sierpnia, zespół Seattle Sounders przegrał z Realem Salt Lake 1-2 (0-1). Mecz odbył się na Lumen Field.

W  pojedynku  MLS, który rozegrany został 15 sierpnia, zespół Seattle Sounders przegrał  z Realem Salt Lake  1-2 (0-1). Mecz odbył się na Lumen Field.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 26 spotkań zespół Realu Salt Lake wygrał 12 razy i zanotował 11 porażek oraz trzy remisy.

Już w pierwszych minutach drużyna Seattle Sounders próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Realu Salt Lake w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 32. minucie dającego prowadzenie gola dla piłkarzy Realu Salt Lake strzelił Sergio Cordova.

W 45. minucie za Jaspera Loffelsenda wszedł Scott Caldwell. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Realu Salt Lake.

W 59. minucie arbiter pokazał kartkę Yeimarowi Andrademu, zawodnikowi Seattle Sounders. W tej samej minucie trener Realu Salt Lake postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Justina Merama wszedł Erik Holt, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Realu Salt Lake utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce Realu Salt Lake udało się strzelić gola i wygrać.

Piłkarze Seattle Sounders otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 62. minucie na listę strzelców wpisał się Albert Rusnak. Przy strzeleniu gola pomagał Nicolas Lodeiro.

Andrew Brody wywołał eksplozję radości wśród kibiców Realu Salt Lake, zdobywając kolejną bramkę w 64. minucie spotkania. Trener Seattle Sounders postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Danny'ego Leyvę i na pole gry wprowadził napastnika Willa Bruina. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Między 65. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Seattle Sounders: Raul Ruidiaz, Cristian Roldan, Yeimar Andrade, Alex Roldan, na ich miejsce weszli: Fredy Montero, Kelyn Rowe, Jimmy Medranda, Leonardo Chu. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sergia Cordovy, Jeffersona Savarina, Maikela Changa zajęli: Rubio Rubin, Julio Benitez, Bode Hidalgo. Od 66. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Realu Salt Lake i jedną drużynie przeciwnej. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.