Seattle Sounders Football Club - Club de Foot Montreal 1-2 (1-1). Liga -

30 czerwca na Lumen Field odbyło się starcie MLS pomiędzy drużynami Seattle Sounders i CF Montreal. Pojedynek zakończył się zwycięstwem CF Montreal 2-1. Mecz obejrzało 32 375 widzów.

30 czerwca  na Lumen Field odbyło się starcie   MLS pomiędzy drużynami Seattle Sounders  i CF Montreal. Pojedynek zakończył się zwycięstwem CF Montreal 2-1. Mecz obejrzało 32 375 widzów.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem spotkań zespół Seattle Sounders wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo aż pięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu drużyna Seattle Sounders objęła prowadzenie. W trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Jordan Morris. Przy strzeleniu gola asystował Cristian Roldan.

Jedenastka CF Montreal nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 18. minucie gola wyrównującego strzelił Mason Toye. Asystę zaliczył Kei Kamara.

W 35. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Victora Wanyamę z CF Montreal, a w 43. minucie Kelyna Rowe'a z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół CF Montreal przyniosły efekt bramkowy. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu Mason Toye ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 1-2. Bramka padła po podaniu Keiego Kamary.

W tej samej minucie w drużynie CF Montreal doszło do zmiany. Zachary Brault-Guillard wszedł za Lassiego Lappalainena. W 63. minucie Mason Toye zastąpił Romella Quiota. W 66. minucie Fredy Montero został zmieniony przez Leonarda Chu, a za Kelyna Rowe'a wszedł na boisko Jimmy Medranda, co miało wzmocnić zespół Seattle Sounders. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Matka Miljevica na Samuela Piette'a.

Po chwili trener CF Montreal postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ismaela Kone'a wszedł Robert Thorkelsson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi CF Montreal utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w drużynie CF Montreal doszło do zmiany. Joaquin Torres wszedł za Keiego Kamarę. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej pierwszej minucie spotkania, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Romellowi Quiotowi i Jacksonowi Ragenowi.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Seattle Sounders w pierwszej połowie, w drugiej także jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Zespół Seattle Sounders w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna CF Montreal w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.