San Jose Earthquakes - Sporting Kansas City 1-1 (0-1). Liga -

23 maja na Avaya Stadium odbył się mecz MLS pomiędzy drużynami San Jose Earthquakes i Sportinga Kansas City. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

23 maja  na Avaya Stadium odbył się mecz   MLS pomiędzy drużynami San Jose Earthquakes  i Sportinga Kansas City. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Drużyna Sportinga Kansas City wygrała aż osiem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko pięć.

Od pierwszych minut jedenastka San Jose Earthquakes zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Sportinga Kansas City była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pod koniec pierwszej połowy piłkarze Sportinga Kansas City nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Johnny Russell. Asystę zanotował Cameron Duke.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sportinga Kansas City.

Drużyna San Jose Earthquakes nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 46. minucie gola wyrównującego strzelił Jackson Yueill. Przy strzeleniu gola pomagał Jamiro Monteiro.

W 58. minucie kartkę otrzymał Roger Espinoza z Sportinga Kansas City. Po chwili trener Sportinga Kansas City postanowił wzmocnić linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Rogera Espinozę. Na boisko wszedł Marinos Tzionis, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 67. minucie Jackson Yueill został zmieniony przez Jana Gregusa.

Trener San Jose Earthquakes postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Jamira Monteira i na pole gry wprowadził napastnika Javiera Lopeza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 74. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Oriola Rosella ze Sportinga Kansas City, a w 88. minucie Paula Mariego z drużyny przeciwnej. Na 10 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie San Jose Earthquakes doszło do zmiany. Judson wszedł za Erica Remediego.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Jedenastka San Jose Earthquakes postawiła autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom San Jose Earthquakes, natomiast piłkarzom Sportinga Kansas City pokazał dwie.

Zespół San Jose Earthquakes w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Sportinga Kansas City w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika.