San Jose Earthquakes - Portland Timbers 3-2 (2-1). Liga -

19 maja na Avaya Stadium odbył się pojedynek MLS pomiędzy drużynami San Jose Earthquakes i Portlandu Timbers. Starcie zakończyło się zwycięstwem San Jose Earthquakes 3-2.

19 maja  na Avaya Stadium odbył się pojedynek   MLS pomiędzy drużynami San Jose Earthquakes  i Portlandu Timbers. Starcie zakończyło się zwycięstwem San Jose Earthquakes 3-2.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 28 razy. Drużyna Portlandu Timbers wygrała aż 16 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko sześć.

Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Marvin Loria.

Cristhian Paredes wywołał eksplozję radości wśród kibiców Portlandu Timbers, strzelając gola w 18. minucie spotkania.

Zespół San Jose Earthquakes otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 31. minucie na listę strzelców wpisał się Jackson Yueill. Sytuację bramkową stworzył Jeremy Ebobisse.

Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Dariowi Zuparicowi, piłkarzowi Portlandu Timbers.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników San Jose Earthquakes w 44. minucie spotkania, gdy Jamiro Monteiro zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zanotował Cade Cowell.

W 45. minucie Marvin Loria zastąpił Sebastiana Blanca. W tej samej minucie w drużynie Portlandu Timbers doszło do zmiany. Eryk Williamson wszedł za Marvina Lorię.

Jedenastka San Jose Earthquakes niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 12 minut, zespół Portlandu Timbers doprowadził do remisu. Gola strzelił Bill Tuiloma. Bramka padła po podaniu Eryka Williamsona.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom San Jose Earthquakes: Ericowi Remediemu w 59. i Marcosowi Lopezowi w 66. minucie. Chwilę później trener San Jose Earthquakes postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Cade'a Cowella. Na boisko wszedł Benjamin Kikanovic, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 70. minucie sędzia przyznał kartkę Justinowi Rasmussenowi z Portlandu Timbers.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia w drużynie San Jose Earthquakes doszło do zmiany. Tommy Thompson wszedł za Paula Mariego. Trener Portlandu Timbers postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Diego Charę i na pole gry wprowadził napastnika Dairona Asprillę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 80. minucie Jamiro Monteiro dał prowadzenie swojej drużynie.

Między 85. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy San Jose Earthquakes: Cristian Espinoza, Eric Remedi, na ich miejsce weszli: Shea Salinas, Judson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Yimmiego Chary, Nathana zajęli: David Ayala, Tega Ikoba. W piątej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Eryk Williamson z jedenastki Portlandu Timbers. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-2.

Zespół San Jose Earthquakes był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Piłkarze San Jose Earthquakes obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna San Jose Earthquakes w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Portlandu Timbers dokonał pięciu zmian.