Portland Timbers - Houston Dynamo Football Club 2-1 (2-0). Liga -

30 czerwca na Providence Park odbyło się spotkanie MLS pomiędzy drużynami Portlandu Timbers i Houstonu Dynamo. Mecz zakończył się zwycięstwem Portlandu Timbers 2-1. Na stadionie zasiadło 22 932 widzów.

30 czerwca  na Providence Park odbyło się spotkanie   MLS pomiędzy drużynami Portlandu Timbers  i Houstonu Dynamo. Mecz zakończył się zwycięstwem Portlandu Timbers 2-1. Na stadionie zasiadło 22 932 widzów.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Zespół Portlandu Timbers wygrał aż 10 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko cztery.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 17. a 34. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Portlandu Timbers oraz dwie drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Portlandu Timbers w 35. minucie spotkania, gdy Santiago Moreno strzelił z karnego pierwszego gola.

Zespół Houstonu Dynamo ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Portlandu Timbers, zdobywając kolejną bramkę. W 36. minucie Santiago Moreno po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 2-0. Asystę zanotował Yimmi Chara.

W 42. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Santiago Morena z Portlandu Timbers, a w 44. minucie Teenage'a Hadebe'a z drużyny przeciwnej.

W 54. minucie żółtą kartkę dostał Bill Tuiloma, piłkarz Portlandu Timbers. W 58. minucie Memo Rodriguez został zastąpiony przez Darwina Quintera.

W 61. minucie boisko opuścili piłkarze Portlandu Timbers: Dairon Asprilla, Felipe Mora, a na ich miejsce weszli Sebastian Blanco, Jarosław Niezgoda.

Zawodnicy Houstonu Dynamo odpowiedzieli strzeleniem gola. W 65. minucie bramkę kontaktową zdobył Darwin Quintero. Asystę przy golu zanotował Thorleifur Ulfarsson.

W 68. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Matiasa Verę z Houstonu Dynamo, a w 72. minucie Eryka Williamsona z drużyny przeciwnej. W 75. minucie czerwoną kartkę obejrzał Bill Tuiloma, tym samym zespół Portlandu Timbers musiał znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. Trener Houstonu Dynamo postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Darwina Cerena i na pole gry wprowadził napastnika Fafę Picaulta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Chwilę później trener Portlandu Timbers postanowił bronić wyniku. W 78. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Yimmiego Charę wszedł Larrys Mabiala, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Portlandu Timbers utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Portlandu Timbers: David Ayala, Zac McGraw, a na ich miejsce weszli Eryk Williamson, Santiago Moreno. Drużynie Houstonu Dynamo zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Portlandu Timbers.

Sędzia pokazał pięć żółtych kartek i jedną czerwoną piłkarzom Portlandu Timbers, a zawodnikom Houstonu Dynamo przyznał cztery żółte.

Drużyna Portlandu Timbers w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Houstonu Dynamo w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.