Portland Timbers - Colorado Rapids 3-0 (1-0). Liga -

W spotkaniu MLS, które rozegrane zostało 26 czerwca, jedenastka Portlandu Timbers wygrała z Colorado Rapids 3-0 (1-0). Mecz na Providence Park obejrzało 23 448 widzów. W tym meczu aż dwie bramki zdobył Jarosław Niezgoda.

W  spotkaniu  MLS, które rozegrane zostało 26 czerwca, jedenastka Portlandu Timbers wygrała  z Colorado Rapids  3-0 (1-0). Mecz na Providence Park obejrzało 23 448 widzów. W tym meczu aż dwie bramki zdobył Jarosław Niezgoda.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 24 razy. Drużyna Portlandu Timbers wygrała aż 11 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko siedem.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 21. minucie Cristhian Paredes został zmieniony przez Eryka Williamsona.

W 28. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Diego Charę z Portlandu Timbers, a w trzeciej minucie doliczonego czasu Williama Yarbrougha z drużyny przeciwnej. Niestety w siódmej minucie doliczonego czasu meczu William Yarbrough bramkarz Colorado Rapids z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Abrahama Rodrigueza - rezerwowego bramkarza jedenastki.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Portlandu Timbers w 45. minucie spotkania, gdy Sebastian Blanco strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Portlandu Timbers.

Jedenastka Colorado Rapids ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Portlandu Timbers, zdobywając kolejną bramkę. W 54. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Jarosław Niezgoda. Asystę zanotował Eryk Williamson.

W 62. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Jarosław Niezgoda z Portlandu Timbers. W 66. minucie Mark-Anthony Kaye został zmieniony przez Lucasa Estevesa, a za Michaela Barriosa wszedł na boisko Max Alves, co miało wzmocnić drużynę Colorado Rapids. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yimmiego Charę na Dairona Asprillę.

Niedługo później trener Portlandu Timbers postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Sebastiana Blanca wszedł Zac McGraw, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Portlandu Timbers utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie Jarosław Niezgoda został zmieniony przez Nathana, a za Diego Charę wszedł na boisko David Ayala, co miało wzmocnić drużynę Portlandu Timbers. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jonathana Lewisa na Dantoumę Toure. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Colorado Rapids: Lucasowi Estevesowi w 84. i Dantoumie Toure w 90. minucie.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Jedenastka Colorado Rapids miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zawodnicy Portlandu Timbers dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna Portlandu Timbers wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Colorado Rapids wymienił czterech graczy.