Philadelphia Union - New York City Football Club 2-1 (1-0). Liga -

27 czerwca na Subaru Park w Chesterze odbyło się spotkanie MLS pomiędzy drużynami Philadelphii Union i New York City. Starcie zakończyło się zwycięstwem Philadelphii Union 2-1.

27 czerwca  na Subaru Park w Chesterze odbyło się spotkanie   MLS pomiędzy drużynami Philadelphii Union  i New York City. Starcie zakończyło się zwycięstwem Philadelphii Union 2-1.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 meczów zespół Philadelphii Union wygrał siedem razy, ale więcej przegrywał, bo 10 razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Asystę zaliczył Alejandro Bedoya.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie bramkę zdobył Mikael Uhre.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Santiago Rodriguezowi z jedenastki New York City. Była to 13. minuta starcia. W 45. minucie Chris Gloster zastąpił Malte Amundsena. W tej samej minucie w drużynie New York City doszło do zmiany. Anton Tinnerholm wszedł za Chrisa Glostera.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Philadelphii Union.

Trener Philadelphii Union postanowił wzmocnić linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Mikaela Uhrego. Na boisko wszedł Cory Burke, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce New York City doszło do zmiany. Gabriel Pereira wszedł za Santiago Rodrigueza.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom New York City: Alexandrowi Callensowi w 79. i Valentinowi Castellanosowi w 80. minucie. Trener New York City postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Nicolasa Aceveda i na pole gry wprowadził napastnika Hebera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. W tej samej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Juliana Carranzę z Philadelphii Union, a w 88. minucie Maxiego Moraleza z drużyny przeciwnej. W 89. minucie Valentin Castellanos wyrównał wynik meczu z karnego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Philadelphii Union w 90. minucie spotkania, gdy Cory Burke strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola asystował Jose Martinez.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Philadelphii Union, natomiast zawodnikom New York City przyznał cztery.

Zespół Philadelphii Union w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika. Natomiast drużyna New York City wymieniła czterech zawodników.