Orlando City Soccer Club - Football Club Dallas 1-3 (1-0). Liga -

W pojedynku MLS, który rozegrany został 29 maja, jedenastka Orlando City przegrała z FC Dallas 1-3 (1-0). Spotkanie odbyło się na Exploria Stadium.

W  pojedynku  MLS, który rozegrany został 29 maja, jedenastka Orlando City przegrała  z FC Dallas  1-3 (1-0). Spotkanie odbyło się na Exploria Stadium.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem starć zespół Orlando City wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 11. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jhegsona Mendeza z Orlando City, a w 42. minucie Jesusa Ferreirę z drużyny przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarze Orlando City nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W trzeciej minucie doliczonego czasu Ercan Kara dał prowadzenie swojej drużynie. Bramka padła po podaniu Mauricia Pereyry.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Orlando City.

W 56. minucie Jake Mulraney zastąpił Facunda Torresa. Trener FC Dallas postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Paxtona Pomykala i na pole gry wprowadził napastnika Franca Jarę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 64. minucie arbiter pokazał kartkę Alanowi Velascowi z FC Dallas.

Jedenastka FC Dallas wyrównała wynik meczu. W 67. minucie na listę strzelców wpisał się Paul Arriola. Przy zdobyciu bramki pomagał Jesus Ferreira.

Szybko po stracie bramki drużyna FC Dallas objęła prowadzenie. Gola na 1-2 na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy strzelił Franco Jara.

Między 74. a 75. minutą, boisko opuścili piłkarze FC Dallas: Brandon Servania, Jose Martinez, Alan Velasco, na ich miejsce weszli: Tsiki Ntsabeleng, Nkosi Tafari, Jader Obrian. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Juniora Ursa, Jhegsona Mendeza zajęli: Tesho Akindele, Alexandre Pato. W 80. minucie kartką został ukarany Facundo Quignon, zawodnik FC Dallas.

Jedenastka Orlando City ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół FC Dallas, zdobywając kolejną bramkę. Na sześć minut przed zakończeniem starcia Paul Arriola ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 1-3. Po raz kolejny asystę zaliczył Jesus Ferreira.

W 87. minucie arbiter przyznał kartkę Jaderowi Obrianowi z drużyny FC Dallas. W 88. minucie Andres Perea został zmieniony przez Michaela Hallidaya, a za Ruana wszedł na boisko Joey DeZart, co miało wzmocnić zespół Orlando City. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jesusa Ferreirę na Edwina Cerrillo. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-3.

Jedenastka FC Dallas zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Piłkarze Orlando City obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.