New York Red Bulls - D.C. United 4-1 (0-0). Liga -

W meczu MLS, który rozegrany został 29 maja, drużyna New York Red Bulls wygrała z D.C. Unitedem 4-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Red Bull Arena (USA) w Harrison.

W  meczu  MLS, który rozegrany został 29 maja, drużyna New York Red Bulls wygrała  z D.C. Unitedem  4-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Red Bull Arena (USA) w Harrison.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 33 spotkania zespół New York Red Bulls wygrał 16 razy i zanotował siedem porażek oraz 10 remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 18. minucie Brad Smith zastąpił Chrisa Durkina.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom D.C. United: Brendanowi Hinesowi-Ike'owi w 27. i Sofiane'owi Djeffalowi w 42. minucie. W ostatniej minucie pierwszej połowy w zespole New York Red Bulls doszło do zmiany. Omir Fernandez wszedł za Aarona Longa. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Patryk Klimala z New York Red Bulls. Była to 50. minuta meczu.

Luquinhas wywołał eksplozję radości wśród kibiców New York Red Bulls, zdobywając bramkę w 54. minucie pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy New York Red Bulls w 58. minucie spotkania, gdy Luquinhas strzelił drugiego gola.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 63. minucie pokonał bramkarza Lewis Morgan.

Między 66. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze New York Red Bulls: Patryk Klimala, Luquinhas, Cristian Casseres, John Tolkin, na ich miejsce weszli: Caden Clark, Dru Yearwood, Tom Barlow, Jason Pendant. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Edisona Floresa, Russella Canouse'a zajęli: Jackson Hopkins, Kimarni Smith.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Ola Kamara. Asystę zanotował Julian Gressel.

W 90. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik D.C. Unitedu Jose Alfaro. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-1.

Jedenastka New York Red Bulls zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 10 celnych strzałów.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom New York Red Bulls, a piłkarzom D.C. Unitedu przyznał dwie.